Stroške varovanja Jenullovih protestov bodo vendarle poravnali davkoplačevalci
Ministrstvo za notranje zadeve je po zamenjavi vlade sporočilo, da umika soglasje za tožbe, ki so od organizatorjev protestov terjale povračilo stroškov policijskega varovanja. Da z umikom tožb soglaša, je danes potrdilo še državno odvetništvo.
Po mnenju ministrstva naj bi imele takšne sankcije zastraševalen učinek. Jaša Jenull, ki so mu tožbe pripisovale vlogo organizatorja protestov, tako ne bo kril stroškov policijskega varovanja. Znesek bodo poravnali davkoplačevalci.
Po mnenju ministrstva naj bi imele takšne sankcije zastraševalen učinek. Jaša Jenull, ki so mu tožbe pripisovale vlogo organizatorja protestov, tako ne bo kril stroškov policijskega varovanja. Znesek bodo poravnali davkoplačevalci.
Povezani članki
Zadnje objave
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
7 komentarjev
rasputin
Organi pregona so se pokazali skrajno servilni do političnih direktiv, kar samo po sebi govori, kakšna je njihova "neodvisnost". Očitno jim je jasno, da je zapihal nov veter in da se je treba naravnati po njem, če hočejo sebi dobro... Zdaj imamo namreč Svobodo. Svobodo ubogati novopečene tirane.
Huxleyev Krasni novi svet je že tu. Raduj se, folk!
Markec
Vsi smo zopet enakopravni. Predpisi in zakoni so napisani zato, da se lahko kršijo! Že sestavljam prošnjo za neodplačane prekrške. Ga. Bobnar bo milostljiva v času svobode, do vseh! Razen, če pred zakonom nismo vsi enaki? Samo povem, morda šteje; zelo pogosto vstanem z levo nogo. Bo to dovolj?
rasputin
Zdaj bi bilo treba nemudoma organizirati neprijavljen protestni shod proti novi fašistični vladi. Me zanima, če bodo golobisti tudi protestnike proti sebi obravnavali enako kot kolesariat in njegovega kolovodjo.
Kraševka
Podpiram vaš predlog. Vredno bi bilo res poskusiti, če je sedaj svoboda za vse državljane, ali le za Leve razgrajače ki so pomagali ustoličiti GOLOBOVE.
BARBARA RAKUN
Hehe,pa se to ne bo zgodilo,ker desni volilci samo jamrajo in kritizirajo na spletu,ko je treba uresničiti to kar pišete,se to ne zgodi,nihče se noče izpostaviti,nihče noče biti prvi,nihče noče jasno in glasno povedati svojega mnenja. Desni volilci so tudi bolj pozorni in ponižni,saj to tudi cerkev uči,a ne? Saj smo videli,kaj se je dogajalo v korona času,kako so podpirali vse ukrepe,čeprav so nekateri bili skregani z zdravo pametjo. Desni volilci so daleč od tega,da bi imeli jasno mnenje,da bi bili odločni in da bi poznali svoje pravice in pravice drugega. Ker desni volilci so srečni samo,ko izvolijo Janšo ali Tonina,ostale variante jim ne dišijo.
rasputin
Pozabila si na Ljudmilo Novak: govori eno, misli drugo, dela tretje. Ampak blefer prej ali slej pride s svojo pravo barvo na dan. Laž ima pač kratke noge. Prav zanima me, kakšna bo njena nadaljnja usoda. Levičarji bi se takšne kameleonke v svojih vrstah že davno otresli. Tonin pa najbrž ne bo naredil nič, ker je Ljudmila njegova politična mama, kot je sam dejal. Groza...
Jožef
no in ravno zaradi takih ekscesov smo nekateri proti višanju davkov, čeprav vemo, da se z davkov financirajo tudi šolstvo, zdravstvo, obramba, itd. skratka, slabo sporočilo je to javnosti. ta ga razume sedaj lahko na "alamutovski" način - "Nič ni resnično, vse je dovoljeno."
škoda pa tudi, ker se ne bo mogla vzpostaviti sodna praksa na tem področju.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.