Sholz naznanil 100 milijard evrov vreden sklad za krepitev nemške vojske
Nemški kancler Olaf Scholz je v zgodovinski napovedi v parlamentu dejal, da bo nemudoma ustanovljen sklad v višini 100 milijard evrov za krepitev oboroženih sil države. Napovedal pa je tudi tudi stalno povečanje izdatkov za obrambo v prihodnjih letih.
Scholz je priznal, da je nujnost ukrajinske krize prisilila Nemčijo v odločitev o vlaganju v vojsko. »Jasno je, da moramo bistveno več vlagati v varnost naše države, da bi zaščitili svojo svobodo in demokracijo," je dejal v Bundestagu.
Scholz je priznal, da je nujnost ukrajinske krize prisilila Nemčijo v odločitev o vlaganju v vojsko. »Jasno je, da moramo bistveno več vlagati v varnost naše države, da bi zaščitili svojo svobodo in demokracijo," je dejal v Bundestagu.
Povezani članki
Zadnje objave
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
7 komentarjev
rasputin
Do zob oborožena Nemčija nikoli ni bilo dobro za nikogar, ne za Nemce ne za druge. Kdo bo ustavil to norost, preden bo prepozno in bomo zašli na pot brez vrnitve?
Madison
Ah, spet te vaše protizahodne floskule, rasPutin... ... z medcelinskimi raketami in jedrskimi konicami do zob oborožena putinistična Ruska federacija je pa 'harašo'... ali kako???
Kraševka
Do zob oborožena Rusija in Nemčija, sta sprožili 2.s. vojno. Toda v Sloveniji se malokrat sliši, da je na 10 milijonov žrtev - VEČ teh povzročil Stalin in Tito, kot pa Hitler in Musolini, med vojno in po njej. Tito je na skrivaj moril še 5 let po vojni. V Sloveniji so simboli Hitlerja in Musolinija PREPOVEDANI, medtem ko naša Levica simbole Stalina opeva in se kiti s PUTINOVIMI MEDALJAMI. Tudi v tem trenutku Rusija z OROŽJEM napada TUJO DRŽAVO. Ali naj bi Evropejci Putina pričakali z rdečimi nagelni?
Peter Klepec
Predvsem ste vi zasli.
rasputin
Nasprotovanje zapravljanju denarja za nepotrebno in nevarno oboroževanje je protizahodno? Aja, pro-zahodno je samo slepo sledenje zadnjici pred sabo, četudi nas vodilni oven pelje v pogubo...
Madison
rasPutin, vi ste res zadnji, ki bi lahko ocenjeval, kakšno in katero oboroževanje je nevarno in pomeni samo zapravljanje denarja! Niti enkrat samkrat niste v svojih proputinističnih apologijah in proruskih litanijah obsodili prve zahrbtne putinistične invazije, ki jo je leta 2014 izvedla, jedrsko do zob oborožena, putinistična Ruska federacija z vojaško zasedbo Krima. Že takrat je Putin prekršil vse varnostne zaveze, ki jih je RF dala Ukrajini v zameno za jedrsko razorožitev te suverene države po razpadu ZSSR! Putin je izkoristil oborožitveno premoč RF, da je zasedel ozemlje tuje države! Enako je Putin načrtoval v Donbasu, prav zato je na tem območju oboroževal proruske separatiste ter tja pošiljal ruske plačance, med ostalimi poševnooke vojake, ki so jih njihovi obrazi izdajali, da so ruski plačanci iz 4000 km oddaljene Burjatije. Prav taki poševnooki napadalci so sodelovali tudi v nedavnih pokolih civilistov v Buči. Enako kot Putin tudi vi zanikate obstoj ukrajinskega naroda (izhajajoč iz lastnega antisemitizma ste se norčevali, da Ukrajinec judovskega porekla ni Ukrajinec, temveč Jud!) ter odrekate suverenost državi Ukrajini. Vi, ki suvereni državi Ukrajini odrekate pravico do oborožene samoobrambe, torej do obrambe lastnega ozemlja in ljudi pred tujo oboroženo agresijo, bi razpravljali o nepotrebni oborožitvi?!? Ko boste z obličja Zemlje odpravili človeško hudobijo, ki si je izmislila putinistični družbeni ustroj ter poganja delovanje zlega putinističnega totalitarnega režima, ki ogroža vso Evropo ter z razkazovanjem dometa svojih medcelinskih raket grozi vsemu svetu, takrat se prijavite k razpravi o razoroževanju. Nemčija se bo oborožila točno tako, kot ocenjuje, da je zanjo potrebno zaradi grozečega putinizma. Brez ustrezne oborožitve in brez ameriške vojaške podpore se Evropa leta 1945 ne bi znebila hitlerjevega nacizma. Na žalost mnogih zatiranih narodov se je samo zahodna polovica Evrope osvobodila izpod zločinskih totalitarnih režimov. V vzhodni polovici Evrope je dva zločinska totalitarna režima, fašizem in nacizem, nadomestil tretji zločinski totalitarni režim, komunizem. KGB-jevec Putin in njegov putinistični zločinski totalitarni režim sta neposredna dediča ter obenem zapuščina zločinskega totalitarnega komunističnega režima. rasPutin, ne vem čigavi zadnjici vi sledite, očitno pa je, da se napajate z isto ideologijo kot Brščič in Ferfila v njunih nastopih pri Pertinaču. Celo na mnenja istih Američanov se sklicujete. Putinistični apologeti kot sta omenjena dva, ki si vzajemno prikimavata, se kdaj znajdejo tudi v oddajah italijanskih tv programov. Za razliko od Pertinača, ki običajno vabi dva podobno misleča govorca, na italijanskih tv soočijo sogovornike, ki zagovarjajo nasprotujoče si argumente. Zelo simptomatično pri italijanskih putinističnih apologetih je, da vedno začnejo vpiti in kriliti z rokami ter učinkujejo zelo agresivno, ko jim zmanjka argumentov. Očitno se med prevpitjem sogovornikov počutijo močnejši. To pa nikakor ne pomeni, da imajo prav.
rasputin
Mad-ison, spet pripoveduješ pravljice oziroma lažeš. In podtikaš svoje laži. Po, s strani Amerike podprtem, terorističnem puču leta 2014, ki je odnesel legalno in demokratično izvoljenega predsednika in ustoličil pro-ameriško marionteno vodstvo, so se začele represalije neonacistov nad ruskim prebivlastvom, kar je sprožilo upor na Krimu in v Donbasu. Krimčani so izvedli referendum o priključitvi k Rusiji, ki je uspel z velikansko večino. Ruska vojska je mirno vkorakala na Krim, ukrajinska pa je mirno odkorakala. To so dejstva, tvoje pesnjenje pa natolcevanje. V Donbasu so razglasili uporniki dve neodvisni republiki, Lugansk in Donetsk, zoper kateri je ukrajinska vojska, na na čelu z neonacističnimi formacijami tipa Azov, sprožila vojno - državljansko vojno. Kljub sporazumom iz Minsk, po katerih bi Donbas ostal v okviru Ukrajine, je Kijev 8 let obstreljeval Donbas s topovi, pri čemer je umrlo najmanj 13 tisoč ljudi, večinoma ruskih civilistov. Je sporazum iz Budimpešte določal, da bo Ukrajina iztrebila rusko govoreče prebivlastvo? Ukrajina je sama zapravila svojo priložnost, da bi se konstituirala kot spodobna država v okviru svojih prvotnih meja s tem, ko je začela slediti nelegitomnim ameriškim imperialnim interesom namesto svojim interesom, ki bi morali vključevati tudi legitimne interese rusko govorečega prebivalstva v Ukrajini. Tako kot je Srbijo izgubila pravico do Kosova, ker je Kosovarjem kršila njihove elementarne narodne in človekove pravice, tako je tudi Ukrajina izgubila pravico do Donbasa, kjer je Ukrajina kršila narodne in človekove pravice ruskega prebivalstva veliko bolj, kot je to počela Srbija na Kosovem. Srbija ni nikoli obstreljevala Kosova s topovi... Ukrajina nima več nobene moralne pravice do ozemelj, kjer nad prebivalstvom izvaja etnocid in genocid. Najbolj naravna pravica vsake etnije je, da se brani pred sovražnikom, ki jo hoče uničiti. Rusija je imela vso moralno pravico, da je po osmih letih državljanske vojne zoper njene rojake, ko je postalo popolnoma jasno, da Zahod ne misli ukreniti nič, da bi zaščitil donbaške Ruse, priskočila le-tem na pomoč. Zelenski je podoben diktator kot je bil Milošević, samo da je za nameček ameriška marioneta, ki Ukrajino žrtvuje za ameriške interese. Prepovedal je opozicijske stranke in opozicijske medije, Zahod pa mu vse to tolerira, ker gre v tej vojni za en sam cilj, ki ga Zahod zasleduje že desetletja: spraviti Rusijo na kolena in ji odvzeti avtonomijo v odnosu do zahodne plutokratske oligarhije, ki vlada Evropi in Ameriki in se želi polastiti tudi Rusije. Tvoje podtikanje, da oporekam obstoj ukrajinskega naroda in njegove pravice, da se brani, je navadna laž. Problem je v tem, ker je Kijev pod vplivom Amerike napadel rusko manšino v Ukrajini ter izvaja etnocid in genocid na ruskim prebivalstvom v Ukrajini, s čimer je izval ruski napad. Samo norec bi se šel agresivno politiko, kakršno vodi Zelenski v odnosu do ruske manjšine in Rusije, in bi pričakoval, da se bo to izšlo njemu v prid. Kar seješ, to žanješ. Zelenski pa je ukrajinski Jud in ne vem, kaj pleteničiš in podtikaš s tem v zvezi. Vprašanje je, če bi kdo drug na njegovem mestu tako zlahka žrtvoval ukrajinski narod in državo za ameriške interese.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.