Putin: Gre za gospodarski samomor

Uredništvo

Ruski predsednik Vladimir Putin je na videokonferenci, v prisotnosti ruskih ministrov in predstavnikov energetskih podjetij, evropsko energetsko politiko označil za gospodarski samomor. Zaradi opuščanja ruskih energentov naj bi postala Evropa regija z najvišjimi energetskimi stroški na svetu.

Prepričan je, da je odvisnost nekaterih držav od ruske nafte tolikšna, da trajno ne bi zdržali brez nje. Zunanjim ministrom EU se sicer ni uspelo dogovoriti o novem, šestem svežnju sankcij, ki vključuje tudi embargo na uvoz ruske nafte.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki