Predsednik republike imenoval še štiri nove veleposlanike
Kljub pozivom zmagovalca volitev Roberta Goloba, naj tega ne stori je predsednik republike Borut Pahor danes nadaljeval s postopkom imenovanja novih slovenskih veleposlanikov. Potem ko je predsednik že 10. maja podpisal ukaz o odpoklicu starih in imenovanju novih veleposlanikov v Italiji, Egiptu, Združenih arabskih emiratih, Danskem in Slovaškem je danes odpoklical in imenoval nove slovenske veleposlanike tudi v Nemčiji, na Poljskem, Japonskem, v Bolgariji in v Avstraliji.
Imenovani bodo svoja delovna mesta prevzeli konec julija oziroma v začetku avgusta.
Imenovani bodo svoja delovna mesta prevzeli konec julija oziroma v začetku avgusta.
Povezani članki
Zadnje objave
Ko se resnično zatresejo temelji države in zemlje: dvojni potres v Venezueli
28. 6. 2026 ob 18:21
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
5 komentarjev
Kraševka
Golob še ni potrjen uradno za mandatarja, pa že hoče VLADATI.
Danes in jutri je še vedno uradno in zakonito OPERATIVNA sedanja vlada, pod vodstvom Janše.
Ustavni sodniki, ki so marsikdaj "povozili ustavo", upam, da ne bodo razveljavili vsega, kar je ta vlada DOBREGA naredila.
Problem je, če tudi sodniki ne sodijo po zakonu, ampak le v prid Levice, tako kot večina zapšoslenih na RTV.
Sedanja VLADA ima še vedno vse pristojnosti in predsednik Pahor to razume.
Čestitke Pahorju, ker se ne pusti USTRAHOVATI ljudem iz "Golobnjaka"!
rasputin
Mad-ison, v svoji pravoverni edinozveličavni politično-ideološki čistunski ihti si spregledal, da gre v mojem komentarju za ironijo. Si pravi vojak (kontra)revolucije: Udri, nije ti brat!
Madison
Glejte, rasPutin, vem, da ste se šalili. Na račun Goloba se lahko zaradi mene norčujete in ga ironizirate, kolikor hočete, inspiracije za kaj takega vam zagotovo ne bo zmanjkalo, ker bosta za to še nadalje skrbela Golob in njegov golobnjak. Za predsednika Pahorja pa raje vidim, da ga jemljete resno. Namreč, v letih predsedovanja Republiki Sloveniji je Borut Pahor evoluiral v čisto pravega državnika evropskega formata. Marsikatere njegove predsedniške geste in poteze so bile zares častivredne in v isjrenem spravnem duhu. Recimo poklon žrtvam fašističnih in komunističnih zločinov na obeh straneh ita-slo meje, skupaj z italijanskim predsednikom Mattarello, izraženo obžalovanje in opravičilo preživelim članom pomorjene družine Hudnik in sorodnikom umorjenih zakoncev Hribar in še bi našli podobnih njegovih gest. Tudi številne odlične predsedniške govore je pripravil ob različnih priložnostih. Pahor dobro ve, koliko je ura pri golobovcih.
rasputin
Pahor ga lomi. Napočila je nova era Svobode in zdaj morajo vsi kadri na vseh položajih odsevati Svobodo. Vsi moramo biti hlapci Svobode.
Tiste majice, ki so jih včeraj med stavko nosili RTVjevci, z napisom HLAPCI, so znak novega časa Svobode. Vsi moramo postati hlapci Svobode.
Ljubljeni vodja Svobode je zdaj oče naroda, ki nam daje Svobodo in jemlje svobodo.
Naj živi Svoboda v suženjstvo zakletih!
Madison
Pahor ga prav nič ne lomi, zgolj svobodnjak Golob dokazuje, da mu v zvezi z vodenjem državne politike ni popolnoma nič jasno. Golob nima pojma o pojmu. Kmalu se bo pokazalo, da Golob ni sposoben počistiti in urediti niti lastnega golobnjaka. Ta hip namesto njega golobnjak rihtajo drugi, ko pa se bo znašel na čistini vrhovne funkcije, za katero se je grebel, se bo izkazalo, da je nesposoben vladati. Voditi državo ni enako udobna sinekura kot biti direktor državnega monopolnega podjetja. Tudi premierska plača ni tako visoka, visokih nagrad za ta položaj pa sploh ni. (No, ampak problem nizkih ministrskih plač bo Golob v sodelovanju s Tanjo rešil že v prvem mesecu vladanja, za visoke nagrade bo pa itak poskrbela globoka država, tako kot doslej.) Predsednik države Pahor je v skladu s predlogi aktualne Janševe vlade, sprejetimi na seji 18. maja, dal ukaz za odpoklic veleposlanic in veleposlanikov iz Berlina, Varšave, Tokia, Sofije in Canberre. Opravil je svojo dolžnost, kot pritiče predsedniški službi. https://siol.net/novice/slovenija/pahor-ignoriral-goloba-to-so-novi-veleposlaniki-580136
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.