Portal Plus: Kaj je ključni problem Golobove ponedeljkove "donatorske večerje" v nekdanji Titovi vili na Bledu
Te dni na Bledu poteka tradicionalni blejski strateški forum. V Vili Bled bo predsednik vlade Robert Golob gostil večerjo, na katero je povabil predstavnike slovenskega gospodarstva in kapitala.
Kot pišejo na Portalu Plus, bi od njih rad dobil čim več denarja za obnovo posledic, ki so jih povzročile katastrofalne poplave. Aleš Štrancar, direktor ajdovskega podjetja BIA Separations (v povabilu so ga sicer pomotoma povabili kot Aleša Štrajnerja), je Golobu napisal pismo, v katerem je povedal, da so v njihovem podjetju Rdečemu križu in Karitasu že nakazali 500.000 evrov, in da je k donacijam še posebej poklicano slovensko elektrogospodarstvo. Štrancar Golobu še svetuje, naj se vlada odpove davku na donacije.
Več si lahko preberete na PortalPlusu.
.
2 komentarja
helena_3
A so dobro jedli?
Tole me spominja na navedbe v Dnevniku Edvarda Kocbeka: Takoj po koncu vojne (ko je bil Kocbek še član vlade) so oblastniki prirejali za svoje člane večerje, kjer so (med drugim) pili francoska vina ... za narod so bile pa živilske karte in lakota, za kmete obvezna oddaja ...
Andrej Muren
Golob bi za začetek moral pozvati komuniste, da prinesejo nazaj v Sloveniji vsaj nekaj denarja, ki so ga pokradli v zadnjih 35 letih. Če bi to slednji res storili, ne bi bilo potrebno nobenih dodatnih obdavčenj in donatorskih večerij. Seveda je omenjena možnost le pravljica, za pravljice pa se ve, da so neuresničljive.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.