Petrol vladi za omejevanje cen goriv izdal račun za več kot 50 milijonov evrov

Uredništvo

Vir: Pixabay
Petrol, največji naftni trgovec pri nas, je državi izdal zahtevek za plačilo škode, ki jim jo je povzročila vladna regulacija cen goriv. Kot izhaja iz četrtletnega poročila podjetja, so zaradi  izgubljenega dobička zaradi omejevanja cen pogonskih goriv za obdobje med 15. marcem in 30. aprilom državi oddali zahtevek v višini 51,3 milijona evrov.

Zaradi ukrepa takrat nismo občutili znatne rasti cen surove nafte. Cena za liter bencina bi takrat skočila na okrog 1,62 evra za liter, dizel pa bi presegel mejo 1,8 evra za liter. Po uvedbi regulacije je liter dizla stal 1,54 evra, bencina pa 1,5 evra. Vlada je konec marca omejila še veleprodajne cene bencina, saj so mali črpalkarji poročali o nevzdržnih cenah, naftnim trgovcem pa so tudi zapovedali, da morajo kljub reguliranim cenam prodajati gorivo. To je storila na podlagi zakona o kontroli cen, ki pa določa tudi, da lahko vlada podjetjem, ki jim s tem povzroči “občutno škodo”, določi primerno nadomestilo.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki