Petrol vladi za omejevanje cen goriv izdal račun za več kot 50 milijonov evrov
Petrol, največji naftni trgovec pri nas, je državi izdal zahtevek za plačilo škode, ki jim jo je povzročila vladna regulacija cen goriv. Kot izhaja iz četrtletnega poročila podjetja, so zaradi izgubljenega dobička zaradi omejevanja cen pogonskih goriv za obdobje med 15. marcem in 30. aprilom državi oddali zahtevek v višini 51,3 milijona evrov.
Zaradi ukrepa takrat nismo občutili znatne rasti cen surove nafte. Cena za liter bencina bi takrat skočila na okrog 1,62 evra za liter, dizel pa bi presegel mejo 1,8 evra za liter. Po uvedbi regulacije je liter dizla stal 1,54 evra, bencina pa 1,5 evra. Vlada je konec marca omejila še veleprodajne cene bencina, saj so mali črpalkarji poročali o nevzdržnih cenah, naftnim trgovcem pa so tudi zapovedali, da morajo kljub reguliranim cenam prodajati gorivo. To je storila na podlagi zakona o kontroli cen, ki pa določa tudi, da lahko vlada podjetjem, ki jim s tem povzroči “občutno škodo”, določi primerno nadomestilo.
Zaradi ukrepa takrat nismo občutili znatne rasti cen surove nafte. Cena za liter bencina bi takrat skočila na okrog 1,62 evra za liter, dizel pa bi presegel mejo 1,8 evra za liter. Po uvedbi regulacije je liter dizla stal 1,54 evra, bencina pa 1,5 evra. Vlada je konec marca omejila še veleprodajne cene bencina, saj so mali črpalkarji poročali o nevzdržnih cenah, naftnim trgovcem pa so tudi zapovedali, da morajo kljub reguliranim cenam prodajati gorivo. To je storila na podlagi zakona o kontroli cen, ki pa določa tudi, da lahko vlada podjetjem, ki jim s tem povzroči “občutno škodo”, določi primerno nadomestilo.
Povezani članki
Zadnje objave
Ko se resnično zatresejo temelji države in zemlje: dvojni potres v Venezueli
28. 6. 2026 ob 18:21
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
rasputin
Vlada naj pošlje Petrolov račun naprej Bruslju, ki je uvedel evropske sankcije zoper Rusijo, ta pa naj ga pošlje svetovnemu policaju, ki je zakuhal godljo v Ukrajini: ZDA.
Če plenijo premoženje ruskim oligarhom, naj ga zaplenijo še Bidenu & Co, Stoltenbergu & co, Leyenovi & Co. Vsi ti niso naredili nič, da bi vojno v Ukrajini preprečili, ko je izbruhnila, pa niso naredili nič, da bi jo po diplomatski poti ustavili. Vse pa so naredili, da bi do vojne prišlo.
Edini, ki je doslej podal konkretno diplomatsko pobudo in načrt za ustavitev vojne v Ukrajini je italijanski premier Draghi. O njegovem predlogu pa se ne govori. Kot kaže, ni politično korekten. Ni cilj ustavitev vojne, temveč njeno nadaljevanje do zadnjega Ukrajinca. Vse z namenom spraviti Rusijo na kolena. Cilj opravičuje sredstva. Tudi uničenje Ukrajine.
Svetnik
Zmotil si se. Krivdo za to sranje nosi Rusija z zločinskim napadom na Ukrajino. ZDA tu ni nič kriva. Samo ruskim oligarhom, ki podpirajo psihopata Putina, je treba pobrati premoženje. Rusijo je treba končno spraviti na kolena, da se bo začela demokratizirati.
rasputin
Svetnik, Amerika rovari po vsem svetu. Napadla je Afganistan, Irak, Sirijo, Libijo, somalijo ... V teh vojnah je samo v Iraku umrlo okrog milijon ljudi, od tega več sto tisoč otrok. V neštevilnih državah je Amerika izvedla puče, vključno v Ukrajini leta 2014. Puč v Ukrajini predstavlja začetek ukrajinske tragedije. Sprožil je državljansko vojno, ki traja do danes in je do izbruha vojne vzela vsaj 13 tisoč življenj, od tega večinoma ruskih civilistov v Donbasu. Kako bi se ti počutil, če bi recimo Italija 8 let obstreljevala slovenska naselja v Italiji?? Ruski napad na Ukrajino je bil izzavan z nenehnim topovskim obstreljevanjem Donbasa, pretežno na civilne cilje. Topovsko obstreljevanje se je še zlasti intenziviralo v mesecih pred ruskim napadom zaradi česar se je moralo izseliti okrog 700 tisoč prebivalcev Donbasa. Amerika/Nato je najbolj odgovoren za novo hladno vojno po razpadu Sovjetske zveze in Varšavskega pakta, ker se je Nato neprestano širil proti ruskim mejam. Rusko ponudbo za vključitev v Nato in EU je Zahod gladko zavrnil, ker Amerika ni hotela, da se Evropa osamosvoji izpod njenega vpliva in polkolonialnega položaja v odnosu do Amerike. Amerika po vsem svetu ravna po klasičnem starorimskem imperialnem načelu: Divide et Impera - razdvajaj in vladaj. Načrtno je zabila klin med Evropo in Rusijo, od katerega ima korist samo Amerika, Evropa, Rusija in Ukrajina pa samo škodo. Evropa bo izgubila dostop do poceni ruskih energentov in drugih surovin, kar bo bistveno znižalo konkurenčnost evropskega gospodarstva. Evropska industrija se bo selila v svetovne regije s poceni energijo in stabilnim energetskim sistemom, ki ga Evropa ne bo več imela. Blagostanje ljudi bo upadlo, saj bodo delali le še za drago energijo, drago hrano in oboroževanje. Svoboda ni zastonj, je cinično dejal Biden. Postajamo sužnji Bidenove svobode, podobno kot je to Severna Koreja. Razumi, če moreš.
rasputin
Ni za reč dvakrat, da ne bo Golobova vlada ustregla Petrolu. Prvič zato, da bo pred javnostjo pokazala, kako plačuje za napake Janševe vlade. Drugič pa zaradi slovenske klasike: provizij, ki jih bodo nekateri pobasali v žep. Za LDS in njene številne reinkarnacije je bila naprodaj vse, vključno s slovenskim ozemljem...
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.