Odpravljeni vsi epidemiološki ukrepi, razpuščena svetovalna skupina za covid

Uredništvo

Vir: Pixabay
Prenehal je veljati odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo covid-19. S tem so prenehali veljati vsi ukrepi v povezavi s covidom 19. Maske tako ne bodo več potrebne niti v zdravstvenih niti v ustanovah socialnega varstva, kjer so do sedaj še bile obvezne.

Predlog o prenehanju je podala svetovalna skupina za covid 19, ki je zaradi izboljšanja stanja ocenila tudi, da njeno delovanje ni več potrebno. Minister za zdravje Janez Poklukar pa je sklep o prenehanju delovanja skupine že podpisal.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki