Nič več bolniške brez odobritve zdravnika

Uredništvo

Številni, ki so si do sedaj kratkotrajno bolniško odsotnost lahko uredili tudi mimo zdravnika, od konca maja tega ne morejo storiti več. Izjema so podjetja, ki so ugotovila, da je takšen korak nepotreben, saj le še bollj obremenjuje bolne zaposlene.

Kljub mnenju nekaterih, da bi bil ta ukrep še naprej koristen, saj kratkotrajno bolnim ni bilo več treba hoditi k zdravniku, se je ukrep iztekel. Če torej ni drugače dogovorjeno z delodajalcem, je od začetka meseca ponovno potrebno vsakokrat oditi po bolniški list.

Pristojni na zdravstvenem ministrstvu so očitno ocenili, da ukrep ni bistveno razbremenil preobremenjenih družinskih zdravnikov.

 
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki