Nemško sodišče odločilo v prid tujim kupcem Volkswagnovih dizelskih vozil
Na tisoče tujih kupcev Volkswagnovih dizelskih vozil, tudi slovenskih, ki so v okviru tako imenovane afere dieselgate svoje zahtevke proti proizvajalcu prenesli na spletno platformo Myright, lahko spet upa na odškodnino. Sodišče v Nemčiji je namreč odločilo, da Myright izpolnjuje zahteve, da s skupinskimi tožbami uveljavlja plačilo odškodnine.
Za razliko od sodišča v Braunschweigu je zvezno sodišče v nemškem Karlsruheju v ponedeljek v vzorčnem, sicer švicarskem primeru odločilo, da Myright izpolnjuje vse pogoje za končno izterjavo terjatev prek skupinske tožbe. Nemškemu podjetju Financialright, ki stoji za Myrightom, tako ni bilo treba dokazovati posebnega strokovnega znanja o švicarskem pravu. To pomeni, da se bo zdaj v sodnih postopkih lahko začelo preverjati vsebino posameznih zahtevkov.
Na nemških sodiščih poteka več skupinskih tožb za skupno približno 36.000 strank. Med njimi sta tudi dve tožbi za več kot 2000 švicarskih in približno 6000 slovenskih strank.
Za razliko od sodišča v Braunschweigu je zvezno sodišče v nemškem Karlsruheju v ponedeljek v vzorčnem, sicer švicarskem primeru odločilo, da Myright izpolnjuje vse pogoje za končno izterjavo terjatev prek skupinske tožbe. Nemškemu podjetju Financialright, ki stoji za Myrightom, tako ni bilo treba dokazovati posebnega strokovnega znanja o švicarskem pravu. To pomeni, da se bo zdaj v sodnih postopkih lahko začelo preverjati vsebino posameznih zahtevkov.
Na nemških sodiščih poteka več skupinskih tožb za skupno približno 36.000 strank. Med njimi sta tudi dve tožbi za več kot 2000 švicarskih in približno 6000 slovenskih strank.
Povezani članki
Zadnje objave
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
rasputin
Ne vem, kakšno škodo so imeli lastniki vozil VW zaradi goljufanja družbe o izpustih. Tudi sam sem bil med tistimi "nesrečneži". Dobil sem obvestilo od slovenskega koncesionarja, naj se zglasim servisu VW in da mi bodo napako zastonj odpravili. To sem naredil.
Subjektivno nisem zaznal nobene razlike med prej in potem. Mogoče so se izpusti zmanjšali ali pa tudi ne. Ne vem, ampak osebno nisem utrpel nobene škode. Zato se tudi nisem pridružil kolektivni tožbi, ker se mi je zdelo za lase povlečeno in nepošteno.
Rad bi videl argumentacijo, s katero odvetniki terjajo odškodnino. Po moji izkušnji lastniki vozil VW nismo utrpeli nobene škode.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.