Nemčija v novem valu pandemije covida-19

Uredništvo

Vir: Pixabay
"Pričakovan poletni val okužb je žal postal resničnost," je danes ob zaznavanju novega vala pandemije covida-19 dejal nemški minister za zdravje Karl Lauterbach.


Ob tem je ocenil, da bi se morali starejši in tisti z že obstoječimi zdravstvenimi težavami "nujno" znova cepiti.


V Nemčiji namreč zaznavajo hitro širjenje nov koronavirusne različice BA.5. Sedemdnevna incidenca novih okužb na 100.000 prebivalcev v državi namreč narašča, čeprav se vsi okuženi ne testirajo, potek bolezni pa je pri mnogih blag.


Pri nas je bilo v torek ob 545 PCR-testih in 2850 hitrih antigenskih testih potrjenih 471 okužb. Na navadnih oddelkih je zaradi covida-19 skupno hospitaliziranih 27 bolnikov, na intenzivni negi pa pet. Tudi pri nas je število okužb poraslo - od torka prejšnji teden za 120.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki