Na RTV Slovenija danes stavka zaposlenih
Na RTV Slovenija danes poteka t.i. opozorilna stavka zaposlenih, ob kateri nekateri novinarji in drugi zaposleni delajo, a bodo vsebine oddaj v veliki meri posvečene stavkovnim zahtevam, pomenu javne RTV, njenih redakcij, dopisnikov ter avtonomnega novinarstva. Tako bodo denimo vsako oddajo začeli s spotom, v katerem bodo stavkovne zahteve, novnarji informativnega programa pa bodo kot gostje sodelovali v oddajah in javnosti predstavljali, kaj je RTV.
Zaposleni s stavko zahtevajo novinarsko, uredniško in institucionalno avtonomijo, dogovor o kadrovski politiki, dvig najnižjih plač, socialni dialog in plačano stavko. V primeru, da sporazum o razreševanju stavkovnih zahtev ne bo sklenjen do 30. maja, zahtevajo tudi odstop vodstva zavoda.
Prvi sestanek z direktorjem RTV Slovenija, kjer naj bi potekala pogajanja za sklenitev sporazuma o razreševanju stavkovnih zahtev, naj bi potekal jutri ob 8.00.
Zaposleni s stavko zahtevajo novinarsko, uredniško in institucionalno avtonomijo, dogovor o kadrovski politiki, dvig najnižjih plač, socialni dialog in plačano stavko. V primeru, da sporazum o razreševanju stavkovnih zahtev ne bo sklenjen do 30. maja, zahtevajo tudi odstop vodstva zavoda.
Prvi sestanek z direktorjem RTV Slovenija, kjer naj bi potekala pogajanja za sklenitev sporazuma o razreševanju stavkovnih zahtev, naj bi potekal jutri ob 8.00.
Povezani članki
Zadnje objave
Ko se resnično zatresejo temelji države in zemlje: dvojni potres v Venezueli
28. 6. 2026 ob 18:21
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
11 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
SEVEDA: RAZPUSTITEV RTV SLO.
Ex KP, ZK STRANKE - NAJ SI USTANOVIJO - SVOJO - TV.
Zanimivost iz realne zgodovine mesta Ljubljana.
Jaz sem ob pisanju moje knjige o vrlih katoliških ORLIH
PREŠTUDIRAL TUDI - ZGODOVINO
- MESTA LJUBLJANA.
V 19. stoletju je bila tam, kjer zdaj stoji t. i. RTV SLO t.i. "KRAVJA DOLINA".
Na prostoru sedanje
RTVSLO - so potekali t.i. ŽIVINSKI SEJMI: PRODAJA KRAV, GOVEDI, VOLOV itd.
Vzdušje
t.i. "KRAVJIH KUPČIJ" - je na RTVSLO domnevno prisotno še sedaj.
L.r.
Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan.
Stajerska2021
Na RTV jih je vsaj 1000 preveč zaposlenih. Izgubili so 250.000 gledalcev. Še vedno pa pričakujejo redne prilive vseh, ki imajo električni priključek, v obliki obvezne naročnine.
Pa kaj jim je? Varno financiranje, preveč zaposlenih, informativni program krvavo rdeč? Izguba 200.000 gledalcev bi jih morala strezniti. Pa jih ne! STAVKA JE ZA NJIH REŠITEV. Pa še tista narodna - "jebeno več nas je kot njih, in dobro vemo, kdo so". In avtor teh besed je glavni revolucionar na RTV, pa še zaposlen ni tam. Pogodbe mu niso obnovili - pa kaj! Saj ni prvi in ni zadnji!
Zamislite si firmo, kjer delavci stavkajo, ker si je direktor drznil kritizirati delavce. Odpoved!
Tukaj pa kritike, slabo delo, tistih nekaj oddaj, ki so kvalitetnejše, pa bi tudi lahko strnili v nekaj ur na teden. Je to vredno 100 milijonov letno in 2.100 zaposlenih?
NE, NI VREDNO!
Naj si jih plačujejo levičarji, ki so deležni že 30 let absolutne podpore in spotikanja ter laganja na vseh nivojih o politiki desnice.
KOMAJ ČAKAM NA REFERENDUM!
Nisem za ukinitev naročnine, vendar sem za izbiro, komu nameniti denar! Za RTV bi namenila samo 1 €. Naj se konsolidirajo in začnejo z racionalno porabo denarja.
rasputin
Ta stavka je posmeh zdravi pameti. Stavkajo za enoumno javno RTV, ki bo delovala še bolj dosledno kot doslej v korist stricev in tet iz ozadja in njihovih nečakov in nečakinj. Stavkajo za svojo pravico biti suženj milijonarjev, ki jim delijo piškotke za zvestobo.
Marija68
Stavkali so tudi na dan volitev, mislim da 2004. Upam, da bodo na shodu prebrali zakon o RTV, zlasti tiste člene o uravnoteženem poročanju.
Jožef
upam, da bodo naslednjič spet stavkali na dan volitev in da se bo tedaj ponovil tedanji rezultat. :)
Kaj pa vem
RTV- jevci so stavkali pred 30 leti in stavkajo tudi zdaj. Oni vedno stavkajo takrat, ko se Slovenija nekoliko postavi na noge. Oni so tisti, ki hočejo Slovenijo uničiti. Oni so tisti ki hočejo odvzeti besedo polovici Slovencem. Oni so dovoljevali ,da se je v tujino izvažalo laži. Oni so prepričani, da je levi aktivizem neodvisno novinarstvo. Nimam recepta kako to spremeniti, kajti ti ljudje sploh opazili niso, da polovica ljudi misli drugače.
Kraševka
Res stavkajoči na RTV, hočejo oduzeti besedo polovici Slovencev. To je zavrženo, tako, kot vse njihove agitacije in laži, kamor spadajo tudi stavkovne zahteve.
helena_3
Zaradi mene lahko stavkajo do jeseni, itak jih ne gledam. Samo položnice mi naj nehajo pošiljati.
Njihove zahteve pa niso stavkovne (za pravice delavcev), ampak politične. Zanimajo me toliko kot lanski sneg.
Kar bo, pa bo. Na referendumu (če bo) bo treba podpreti ukinitev obvezne članarine. Čeprav intimno nisem za to - javno RTV potrebujemo. Vendar uravnoteženo, profesionalno - ne pa krvavo rdečo, kot je sedaj.
Kaj pa vem
Pri plačevanju naročnine se zavzemam, da za en del naročnine sami določimo prejemnika. Javna RTV nam vendarle nudi dobre izobraževalne oddaje, tudi športne prenose. Velik problem je informativni program, tega se na RTV-ju niti ne zavedajo, ali pa nočejo zavedati, kar je pa še slabše.
rasputin
Vse, kar je dobrega, naredijo na RTV zunanji sodelavci. Notranji vlečejo plačo in se gredo politiko v korist slovenske mafije.
Kraševka
rasputin, dobro ste prikazali delo RTV. Mislim, da od 2000 tam zaposlenih, večina "stavka vsak dan", oziroma dela po naročilu Levice in tako mogoče dobo 2x plačane. Enkrat uradna plača RTV, drugič pa podkupnina za LAŽNA prikazovanja in spreobračanja resnic. Jaz RTV res ne vidim, da opravlja delo Nacionalke.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.