Na RTV Slovenija danes stavka zaposlenih

Uredništvo

Novinarska konferenca nekaterih novinarjev in novinarskih organizacij pred RTV Slovenija Foto: Nebojša Tejić/STA
Na RTV Slovenija danes poteka t.i. opozorilna stavka zaposlenih, ob kateri nekateri novinarji in drugi zaposleni delajo, a bodo vsebine oddaj v veliki meri posvečene stavkovnim zahtevam, pomenu javne RTV, njenih redakcij, dopisnikov ter avtonomnega novinarstva. Tako bodo denimo vsako oddajo začeli s spotom, v katerem bodo stavkovne zahteve, novnarji informativnega programa pa bodo kot gostje sodelovali v oddajah in javnosti predstavljali, kaj je RTV.

Zaposleni s stavko zahtevajo novinarsko, uredniško in institucionalno avtonomijo, dogovor o kadrovski politiki, dvig najnižjih plač, socialni dialog in plačano stavko. V primeru, da sporazum o razreševanju stavkovnih zahtev ne bo sklenjen do 30. maja, zahtevajo tudi odstop vodstva zavoda.

Prvi sestanek z direktorjem RTV Slovenija, kjer naj bi potekala pogajanja za sklenitev sporazuma o razreševanju stavkovnih zahtev, naj bi potekal jutri ob 8.00.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki