Luka Dončić še tretjič med elitno peterko lige NBA

Uredništvo

vir: youtube


Slovenski košarkar Luka Dončić je bil v svoji četrti sezoni v ZDA tretjič izbran v prvo peterico najboljših igralcev severnoameriške lige NBA.




Poleg Dončića sta v elitni peterki še dva Evropejca; grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo ter srbski center Nikola Jokić. Poleg njih sta še dva Američana, in sicer Devin Booker in Jayson Tatum.

Dončić je tako skupaj s Kevinom Durantom, Timom Duncanom in Maxom Zaslofskyim ta uspeh dosegel pred dopolnjenim 24. letom.

https://twitter.com/NBAPR/status/1529258497413730305


Dončićev Dallas je sicer, kljub tragičnemu strelskemu pohodu nekaj sto km stran, odigral 4. tekmo finala zahoda proti Golden State Wariorsem in z zmago zmanjšal zaostanek na 3:1.

Pred tekmo se je zaradi streljanja čustveno odzval trener Golden Stata Steve Kerr in pozval, da je glede tega potrebno nekaj narediti:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=168&v=Q5x4eHn_3tA&feature=emb_logo
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki