Lesjak zapustil Kijev, tja naj bi se vrnil veleposlanik Mencin

Uredništvo

Vir: Boštjan Lesjak, Twitter
Začasnemu odpravniku diplomatskih poslov Slovenije v Kijevu Boštjanu Lesjaku je potekel mandat, zato je včeraj zapustil Ukrajino in se vrača v Slovenijo.

Kot sporočajo iz Ministrstva za zunanje zadeve, naj bi vrnitvi Lesjaka sledila vzpostavitev normalnega delovanja veleposlaništva, kar pomeni, da se bo tja vrnil veleposlanik Tomaž Mencin, ki trenutno deluje iz pisarne na Poljskem. Vrnitev naj bi se po zagotovilih ministrstva zgodila "takoj, ko bo urejeno ustrezno varovanje tako njega kot ekipe, ki ga bo spremljala."

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki