Hišne preiskave zaradi 500 ton nezakonito odložene sadre

Uredništvo

Vir: Pixabay
Celjski policisti in kriminalisti so včeraj na Celjskem in Koroškem pri štirih fizičnih in dveh pravnih osebah iskali dokaze in krivce za to, da se je na koroških poljih znašlo več kot 500 ton sadre. S tem so storilci kaznivih dejanj ogrozili zdravje in življenje več oseb in živali ter poslabšali kakovost tamkajšnje zemlje in vode.

Osumljeni so sadro kmetom predali tako, da so ti mislili, da gre za apno, ki v določenih primerih pomaga k izboljšavi kakovosti tal. Toda v resnici je šlo za nevarni kalcijev sulfat, ki ima v sebi kar 40-krat preseženo vrednost svinca, kot je dovoljeno.

Po preučitvi zaseženega gradiva bo policija na pristojno državno tožilstvo v Slovenj Gradcu podala kazensko ovadbo. Osumljenim za to dejanje pa grozi od enega do dvanajst let zapora.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki