Golob bo za spremembo volilnega sistema in pokojninsko reformo iskal ustavno večino

Uredništvo

Foto: Nebojša Tejić, https://foto.sta.si/
Po današnjem sestanku pri predsedniku republike Borutu Pahorju je bodoči mandatar Robert Golob med drugim dejal, a bo jeseni začel dialog s strankami opozicije za dosego ustavne večine, potrebne za večje spremembe na nekaterih področjih.

"Ko se bo neka neka opozicija izkazala z dejanji, se bomo z njo začeli pogovarjati o programski koaliciji." je dejal ter dodal, da bi lahko bila programska koalicija oblikovana do konca leta. Ustavna večina poslancev bi si želel za spremembo volilnega sistema, prav tako Golob želi velik konsenz glede pokojninske reforme.

Spomnimo, široka koalicija strank je spremembe volilnega sistema - odpravo volilnih okrajev ter preferenčni glas, skušala doseči že v minulem mandatu, vendar ji je za to zmanjkal 1 glas do ustavne večine - zbrali so jih 59 od potrebnih 60. Proti so bili v SDS in DeSUS-u. Slednjega več ni v parlamentu, SDS pa sam nima dovolj glasov, da bi lahko zaustavil ustavne spremembe, če bo med ostalimi dosežen podoben konsenz o spremembi volilnega telesa, kot je bil v prejšnjem mandatu.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki