George W. Bush obsodil človeka, ki je sprožil "brutalno in neupravičeno invazijo na Irak". Mislil je na Ukrajino (video)
Bivši predsednik Združenih držav Amerike George W. Bush je znan po svojih "bušizmih", torej nesmiselnih, grotesknih in ne preveč modrih izjavah, kakršne so mu uhajale tekom njegovega dvojnega predsedniškega mandata med leti 2001 in 2009.
A očitno nanje ni imun še danes. Med govorom v Dallasu, kjer je komentiral aktualne mednarodne razmere, je ostro obsodil "odločitev enega človeka, da izvede brutalno in povsem neupravičeno invazijo na Irak". Ter se trenutek za tem popravil: "Mislim, na Ukrajino".
https://twitter.com/sahilkapur/status/1527092111195226114?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1527162883125104641%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es3_&ref_url=http%3A%2F%2Ftopnews.si%2F2022%2F05%2F19%2Fvideo-freud-ga-je-izdal-odlocitev-enega-cloveka-da-zacne-popolnoma-neupraviceno-in-brutalno-invazijo-na-irak-mislim-na-ukrajino-nekdanji-predsednik-george-w-bush%2F
Kot je znano, so ZDA pod Bushem po terorističnem napadu na WTC in Pentagon z nekaterimi zavezniki marca 2003 napadli Irak pod vodstvom diktatorja in vojnega zločinca Sadama Huseina, s trditvijo, da skriva orožje za množično uničevanje. To se je kasneje izkazalo kot neresnica, Huseinov režim je sicer padel, a država je ostala razdeljena in v kaosu, zato mnogi smatrajo napad ZDA na Irak kot veliko mednarodno napako.
V napadu sicer ni sodelovala zveza Nato, saj so mu nasprotovale Nemčija, Francija in še nekatere članice. Slovenija je takrat s podpisom Vilenske izjave, skupaj z nekaterimi državami srednje in vzhodne Evrope, napad podprla in si s tem kupila ameriški blagoslov za vstop v severnoatlantsko zavezništvo.
A očitno nanje ni imun še danes. Med govorom v Dallasu, kjer je komentiral aktualne mednarodne razmere, je ostro obsodil "odločitev enega človeka, da izvede brutalno in povsem neupravičeno invazijo na Irak". Ter se trenutek za tem popravil: "Mislim, na Ukrajino".
https://twitter.com/sahilkapur/status/1527092111195226114?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1527162883125104641%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es3_&ref_url=http%3A%2F%2Ftopnews.si%2F2022%2F05%2F19%2Fvideo-freud-ga-je-izdal-odlocitev-enega-cloveka-da-zacne-popolnoma-neupraviceno-in-brutalno-invazijo-na-irak-mislim-na-ukrajino-nekdanji-predsednik-george-w-bush%2F
Kot je znano, so ZDA pod Bushem po terorističnem napadu na WTC in Pentagon z nekaterimi zavezniki marca 2003 napadli Irak pod vodstvom diktatorja in vojnega zločinca Sadama Huseina, s trditvijo, da skriva orožje za množično uničevanje. To se je kasneje izkazalo kot neresnica, Huseinov režim je sicer padel, a država je ostala razdeljena in v kaosu, zato mnogi smatrajo napad ZDA na Irak kot veliko mednarodno napako.
V napadu sicer ni sodelovala zveza Nato, saj so mu nasprotovale Nemčija, Francija in še nekatere članice. Slovenija je takrat s podpisom Vilenske izjave, skupaj z nekaterimi državami srednje in vzhodne Evrope, napad podprla in si s tem kupila ameriški blagoslov za vstop v severnoatlantsko zavezništvo.
Spremljajte na Domovini: pokrivanje vojne v Ukrajini
Povezani članki
Zadnje objave
Ko se resnično zatresejo temelji države in zemlje: dvojni potres v Venezueli
28. 6. 2026 ob 18:21
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Stotič si ponovil - staro zlajnano ploščo.
Ljudje iz familije Bush - so pač ena od družin starih bogatašev, ki so investirali v izgradnjo naftnih črpališč - pred sto in več leti.
Moralno bolj kot ZDA bogataši - so verjetno problemarični ARABSKI NAFTNI BOGATAŠI. Samo domnevam, tega nisem preučeval.
Ti ARABSKI BOGATAŠI odganjajo množice revnih ARABCEV - proč od svojih držav
Saudska Arabija itd.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan
rasputin
Zate bi bilo dobro, če bi investiral malce več časa v spoznavanje dejstev, namesto da pišeš fantazije, ki niso za nikamor. Neskladnost med dejstvi realnega sveta in posameznikovimi predstavami in prepričanji o svetu je definicija norosti.
rasputin
Med govorom v Dallasu, kjer je komentiral aktualne mednarodne razmere, je (Bush) ostro obsodil “odločitev enega človeka, da izvede brutalno in povsem neupravičeno invazijo na Irak.”
***
Bush si je spisal pravično sodbo sodbo sam. Njegov Freudov spodrsljaj je pač resnica.
Da je vojni zločinec, je Bushu očitno jasno, saj sicer ne bi sprejel razvpitega zakona o invaziji na Hag (Hague Invasion Act), po katerem je ameriška vojska dolžna posredovati v primeru, da bi bil pred haškim sodiščem obsojen katerikoli Američan.
Očitno je imel v mislih predvsem sebe.
Očitna je tudi hinavščina zahodnih politikov, ki so eklatantno kršenje mednarodnega prava s strani Amerike in Busha (in Obame in Bidena ...) sprejeli kot nekaj normalnega, brez najmanjšega obsojanja.
Zakaj potem tolikšen vik in krik v zvezi z izzvanim ruskim napadom na Ukrajino, kjer je Rusija vstopila v 8-letno državljansko vojno, ki se bije zoper rusko manjšino v Ukrajini?
Kako so bili ogroženi ameriški interesi v Iraku, sploh Bližnjem vzhodu, Libiji, Somaliji...Ukrajini? Tisoče kilometrov stran od ameriških obal!
Dvojni vatli so očitni. Podobno kot v slovenski politiki: našim je dovoljeno vse, njihovim nič. Naši so demokrati, naj počnejo še takšne svinjarije, njihovi so lopovi, četudi ne naredijo nič spornega.
Kar se sposobi Jupitru, se ne spodobi volu. Očitno smo res voli, ker nasedamo vedno znova prvorazrednim bleferjem.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.