Državni svet izglasoval veto na zakon o finančni upravi

Uredništvo

Vir: Wikipedia
Dober teden po konstituiranju je državni svet izglasoval že svoj prvi odložilni veto. Tako bodo poslanci državnega zbora ponovno odločali o zakonu o finančni upravi.

Zakona že prvič niso podprli poslanci Socialnih demokratov in Levice. Sporna odločba v zakonu omogoča uradni osebi pri finančni preiskavi hujših davčnih prekrškov, da lahko brez odredbe sodišča oziroma brez zunanjega nadzora namesti sledilno napravo, ki ugotavlja položaj oziroma gibanje blaga.

Veto pomeni, da bo za zakon tokrat potrebna večja večina (zakon bi moralo podpreti 46 poslancev). Vložili so ga v skupini lokalnih interesov, podprlo ga je 28 svetnikov, dva pa sta bila proti.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki