Direktor ruske vesoljske agencije grozi Črni Gori z balističnimi raketami
Direktor ruske državne vesoljske agencije Dimitrij Rogozin z balističnimi raketami grozi Črni Gori, ker je zaprla zračni prostor, zaradi česar ruski zunanji minister Sergej Lavrov ni mogel na obisk v Srbijo, kjer bi se moral srečati s srbskim predsednikom Aleksandrom Vučićem.
“Ali veste, za kaj je dober ’Sarmat’? Strahopetne Bolgare, maščevalne Romune in Črnogorce, ki so izdali našo skupno zgodovino, ne bo prosil za soglasje za letenje,” je zapisal po poročanju portala RTCG. Sarmat je ime za rusko medcelinsko balistično raketo.
Rusi so srbskega zunanjega ministra Nikolo Selakovića povabili na obisk v Rusijo.
“Ali veste, za kaj je dober ’Sarmat’? Strahopetne Bolgare, maščevalne Romune in Črnogorce, ki so izdali našo skupno zgodovino, ne bo prosil za soglasje za letenje,” je zapisal po poročanju portala RTCG. Sarmat je ime za rusko medcelinsko balistično raketo.
Rusi so srbskega zunanjega ministra Nikolo Selakovića povabili na obisk v Rusijo.
Povezani članki
Zadnje objave
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
7 komentarjev
Stajerska2021
Ukrajina ni tako nedolžna v tem spopadu, kot se deklarira.
Rusko manjšino je zatirala in bombandirala vrsto let. Seveda, to ni bila novica na prvih straneh.
Vprašajmo se, kako bi Madžarska in Italija reagirali, če bi v Sloveniji vršili vrsto let take pritiske na italijansko in madžarsko manjšino?
Kraševka
Ali dajete Rusiji PRIMAT, da Evropskim državam lahko DIKTIRA in če te ne klonijo, mislijo Rusi, da jih lahko kar vojaško napadejo?
Zakaj so bili ustanovljeni ZDRUŽENI NARODI?
Zato, da bi bedeli nad tem, da si nobena od držav, ne bi upala napasti druge samostojne države.
Zakaj ZN ne opravljajo svoje dolžnosti?
Tista država, ki je NAPADALEC sploh ne bi smela imeti pravico VETA!
rasputin
Prva je Ukrajino napadla Amerika prek terorističnega puča, s katerim je vrgla legalno in demokratično izvoljeno vlado, namesto nje pa postavila svojo marioneto. Sledil je napad ukrajinskih neonacistov na rusko manjšino in upor v Krimu in Donbasu, to je državljanska vojna na etnični podlagi. Osem dolgih let je ukrajinska vojska na čelu z neonacističnimi odredi tipa Azov s topovi obstreljevala Donbas in ubila okrog 9 tisoč ruskih civilistov, preden je Rusija reagirala, potem ko je spoznala, da Zahod in Ukrajina ne iščeta diplomatske rešitve spora in da ne bosta nič naredila za zaščito ruske manjšine. Če je Amerika upravičeno napadla Srbijo in ji odvzela Kosovo, ker so bile Kosovarjem kršene elementarne nacionalne in človekove pravice, potem je tudi Rusija upravičeno napadla Ukrajino, ki je veliko bolj kršila narodne in človekove pravice ukrajinskih Rusov kot je kršila Srbija pravice Kosovarjev. Srbija ni nikoli s topovi obstreljevala Kosova. Če ti res ni jasno, kaj se je dogajalo v Ukrajini še pred izbruhomm vojne, si zamisli, kako bi se ti kot Primorka počutila, če bi Italijani s topovi dolga leta obstreljevali slovenska naselja v Italiji, zraven pa vodili etnocidno in genocidno politiko. Nekaj podobnega se je žal res dogajalo za časa fašizma, ki je bil poražen šele z vojno. Tudi ukrajinski genocidni nacionalizem bo poražen z vojno. Če ne bo, se bosta Evropa in Amerika še bolj fašizirali, kot sta se itak že. Vsakemu demokrati bi nemudoma zazvonili vsi alarmni zvonci ob podatku, da je Zelenski odpravil opozicijske stranke in opozicijske medije, in da vlada v diktatorski maniri s pomočjo politične policije in odredov smrti, ki ugrabljajo, zapirajo, mučijo in ubijajo politične nasportnike, med katere sodijo preevsem pripadniki ukrajinske manjšine, Leyenova pa obljublja nek hiter vstop Ukrajine v EU. Kje so tu toliko opevane evropske vrednote? Združeni narodi so globalistična institucija, ki ji vladajo raznorazni Sorosi. Delujejo po načelu "right is might", to je po pravici močnejšega. Največji in najpogostejši agresor v moderni zgodovini sta tandem ZDA in Velika Britanija, ki nista še nikoli odgovarjali za nič, čeprav je skoraj ni svetovne države, kjer ne bi pustili sledi njunih vojaških škornjev. Bush je sprejel celo Hague Invasion Act (Zakon o invaziji na Hag), po katerem mora ameriška vojska posredovati, če bi bil pred sodiščem v Hagu obtožen katerikoli ameriški državljan. Večjega dokaza o ameriškem militarizmu in podrejenosti Evrope, ki je mirno požrla to ponižanje, si je težko predstavljati.
rasputin
popravljam: ... med katere sodijo predvsem pripadniki RUSKE manjšine,
AlojzZ
Razmišljanje je v redu, razen ... Putin ni napadel Busha, Sorosa in ostalih ameriških kriminalcev, temveč ukrajinski živelj. Zato naj vojsko in orožje umakne iz Ukrajine, Zelenkota pa prisili, naj VSEM prebivalcem v Ukrajini omogoči temeljne človekove pravice in svoboščine. TAKO JE! Seveda se ta scenerij ne bo zgodil, ker sta Putin in Zelenko ptička iz sitega gnezda.
rasputin
Smo na dobri poti v 3. svetovno vojno. Kdo bo ustavil to norost?
Henry Kissinger je dejal, da če se vojna v Ukrajini ne ustavi v dveh mesecih, da bo postala neobvladljiva. Vprašanje pa je, če nismo že prišli do točke neobvladljivosti. Domine namreč padajo že kar nekaj let in vsaka prinaša hujše posledice. Tu je nekaj ključnih domin:
- širitve Nata proti mejam Rusije
- sklep Nata na zasedanju v Bukarešti leta 2008, da povabi medse Ukrajino in Gruzijo
- s strani Amerike zrežiran puč v Kijevu leta 2014
- represalije neonacistov nad ruskim prebivalstvom v Ukrajini po puču, ki so sprožile državljansko vojno na etnični podlagi in upor prebivalcev Krima in Donbasa
- osemletno topovsko obstreljevanje Donbasa s strani ukrajinske vojske, ki je vzelo najmanj 13 tisoč življenj, večinoma ruskih civilistov
- zavrnitev sporazumov iz Minska, po katerih bi Donbas ostal v okviru Ukrajine, a z veliko avtonomijo
- pospešeno oboroževanje ukrajinske vojske in urjenje s strani držav članic, kar je Ukrajino spremenilo v proxy Nato državo
- zavrnitev ruskih zahtev v letih 2021 in 2022 za sklenitev sporazuma o nevtralnosti Ukrajine in o varnostnih zagotovilih med Natom in Rusijo
-Intenziviranje topovskega obstreljevanja Donbasa koncem leta 2021 in v začetku leta 2022, zaradi česar se je moralo izseliti ca 700 tisoč prebivalcev in je najavljalo namere Ukrajine po vojaški rešitvi konflikta
- ameriška obljuba Ukrajini, da bo sprejeta v Nato, ko je bila ruska vojska že na njenih mejah
- ruski napad na Ukrajino februarja 2022
- sankcije zoper Rusijo, kakršnih ni utrpela doslej še nobena država
- pospešeno oboroževanje ukrajinske vojske z najmodernejšim orožjem
- nudenje satelitskih informacij o položajih ruske vojske, njihovih poveljstev in ruskih ladij s strani Zahoda, kar je znatno prispevalo k uspehom ukrajinske vojske
- zpoved Zelenskemu s strani Zahoda, da mora prekiniti mirovna pogajanja z Rusijo in se boriti do zadnjega Ukrajinca z namenom spraviti Rusijo dokončno na kolena
- ...
Manjka samo še eskalacija vojne v Ukrajini izven njenih meja, kar se lahko zgodi na različne načine:
- z napadom Rusije na pošiljke orožja Ukrajini pred vstopom v Ukrajino
- s spopadom med ruskimi in Nato ladjami v Črnem morju
- z vstopom vojakov Nata v Ukrajino, za kar si menda zelo prizadeva Poljska, ki ima ozemeljske apetite po Ukrajini, saj je severozahodna Ukrajina nekoč bila del Poljske države
- z vstopm Natovih letal v Ukrajino
itd.
Čas za končanje te vojne se izteka. Ključ do miru pa je predvsem v rokah Bidena in Zelenskega, ki bi morala sprožiti resno pobudo za diplomatsko rešitev konflikta.
Ko bo prepozno za diplomacijo, popravnega izpita ne bo več.
Stajerska2021
Rasputin, na žalost je vse res. Največji greh pa nosi diplomacija in to vsa.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.