V NSi pripravili rešitve za zdravstvo, med njimi tudi odprava monopola ZZZS

Uredništvo

Zajem slike Youtube NSi
V Novi Sloveniji so predstavili paket devetih rešitev za vsem dostopno javno zdravstvo. Te je predstavil predsednik stranke Matej Tonin.

V NSi menijo, da je treba takoj vključiti vse razpoložljive zdravstvene kapacitete pri vseh izvajalcih zdravstvenih dejavnosti — tako javne zavode, koncesionarje kot tudi zasebnike. Predlagajo tudi, naj se vsak zdravnik odloči, kje in kako bo opravljal svoj poklic, ključno je zgolj to, da je usposobljen in da ima licenco zdravniške zbornice.

Podobno bi tudi vsak bolnik moral odločati, kje ga bodo zdravili, bodisi v javnem zavodu, pri koncesionarju ali zasebniku, pri tem pa je ključno, da storitve ne plačajo iz svojega žepa, ampak storitev plača zavod oz. zavarovalnica, kjer plačujejo zavarovanje.

Želijo, da se odpravi monopol Zavoda za zdravstveno zavarovanje (ZZZS). “Gre za socialistični mastodon in rešitve, ki so bile morda dobre pred 30 ali 40 leti, danes žal niso več ustrezne,” je dejal Tonin. Predlagajo tudi, da se javni zdravstveni zavodi preoblikujejo v neprofitne gospodarske družbe. S temi rešitvami bi se po Toninovih besedah približali sistemom, kot sta npr. avstrijski ali nemški.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki