Tilen Majnardi, Portal Plus: Pred referendumom o nacionalki: Samoupravni zavod RTV – imejte ga, na vaše stroške!
Tilen Majnardi v članku piše o tem, da je RTV v veliki meri protiustaven, ker ne omogoča vpliva navadnim državljanom - plačnikom RTV prispevka. Svet, katerega sestava že zdaj ni idealna, bo postal še bistveno manj reprezentativen.
"Največja neustavnost sprejetega zakona o RTV Slovenija se skriva prav v tem, da ne odraža javnega interesa, ne odraža strukture financerjev, državljanov Republike Slovenije. Je prikrita, politična privatizacija javnega zavoda na račun javnih sredstev. Takšna moč zaposlenih v javnem zavodu, ki ga financira vsa Slovenija, ni samo neokusna, ampak tudi nedemokratična. Gre za prikaz dojemanja države s strani tistih, ki so zakon napisali. Živijo v nekem drugem svetu, kjer denar raste v bankomatih. In kjer je vse njihovo."
"Kar se tiče RTV Slovenija, je ključno, zanemarjeno vprašanje, kako »javni interes« prevesti v sestavo sveta in upravo RTV. Sedanja sestava je daleč od optimalnega, predlagana pa je še večja deviacija. Žal načrtno."
"Največja neustavnost sprejetega zakona o RTV Slovenija se skriva prav v tem, da ne odraža javnega interesa, ne odraža strukture financerjev, državljanov Republike Slovenije. Je prikrita, politična privatizacija javnega zavoda na račun javnih sredstev. Takšna moč zaposlenih v javnem zavodu, ki ga financira vsa Slovenija, ni samo neokusna, ampak tudi nedemokratična. Gre za prikaz dojemanja države s strani tistih, ki so zakon napisali. Živijo v nekem drugem svetu, kjer denar raste v bankomatih. In kjer je vse njihovo."
"Kar se tiče RTV Slovenija, je ključno, zanemarjeno vprašanje, kako »javni interes« prevesti v sestavo sveta in upravo RTV. Sedanja sestava je daleč od optimalnega, predlagana pa je še večja deviacija. Žal načrtno."
Povezani članki
Zadnje objave
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
Elektrika v hlevu ubila devet krav
24. 6. 2026 ob 9:13
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
BOGDAJ - DOBER DAN NAM VSEM,
KER rtvslo programov - praktično ne gledam,
težko karkoli korektnega rečem.
Vsekakor so bila pretekla volilna soočenja - nedvomno zelo sporna.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan: ne želim replik in ne odgovarjam na replike t.i. proputinistov, zagovornikov komunsocializma, sovražnikov slo RKC vere in Cerkve itd
Andrej Muren
To je točno! Če je RTV samoupravni zavod, naj ga tudi financirajo tam zaposleni, nam pa se ukine obvezno plačevanje naročnine.
Kraševka
To drži.
S tem novim ZAKONOM, ki ga je pisal tudi Ciril Ribičič in Mojca Pašek Šetinc in je vse to Golobova vlada sprejela, je res nedopustna "PRIVATIZACIJA javne RTV v roke LEVE opcije"
Levi pol bi nam kar olastninil Nacionalko, ki je last vseh državljanov. Če ta zakon ne bo zavrnjen, bomo bili Desni državljani dejansko brez Nacionalke. Mislim, da v tem primeru je res nismo dolžni plačevati.
Torej v nedeljo vsi na referendum in zaokrožiti 3xPROTI !
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.