Svetovni prvaki pristali v domovini, pozdravljajo jih množice (video)

Uredništvo

Vir: pixabay (slika je simbolična)
Ob pol treh zjutraj je letalo z novopečenimi svetovnimi prvaki v nogometu pristalo na letališču Ezeiza v Buenos Airesu. Današnji dan je argentinska vlada razglasila za državni praznik in popoldne se v središču prestolnice napoveduje veliko slavje.

Glavno slavje se bo za Argentince začelo opoldne (ob 16.00 po našem času), ko se bo v Buenos Airesu začel uradni sprejem in slavje ob osvojitvi tretjega naslova svetovnih prvakov v nogometu. Cilj odprave bo sloviti Obelisco na aveniji 9. julija v središču velemesta.

Več o zmagi Argentine si lahko preberete v našem komentarju Zgodba za nogometno zgodovino, ki se ni mogla končati drugače, spodaj pa si lahko ogledate prve posnetek avtobusa svetovnih prvakov v svoji državi.





Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki