Notranjepolitični pregled tedna v podkastu: Vse, kar morate vedeti
Pretekli teden je bil v veliki meri zaznamovan z analizami državnozborskih volitev, ki so potekale v nedeljo. Za vas smo zbrali nekaj komentarjev političnih analitikov, enega pa smo pripravili tudi v uredništvu.
Prisluhnete jim lahko v tokratnem notranjepolitičnem pregledu tedna.
Vabljeni k poslušanju.
Prisluhnete jim lahko v tokratnem notranjepolitičnem pregledu tedna.
Vabljeni k poslušanju.
Povezani članki
Zadnje objave
Ujma je ponoči odkrivala strehe in klestila kmetijske površine
11. 6. 2026 ob 13:54
Novoletna 'zabava' dobila epilog – v Kranju so kazensko ovadili štiri osebe
11. 6. 2026 ob 11:42
Kaj se v Sloveniji dogaja z zdravstvom?
11. 6. 2026 ob 11:00
Ribiču za avtovlečni posel obljubljena jadrnica?
11. 6. 2026 ob 8:53
FIFA 2026: največja varnostna operacija v zgodovini
11. 6. 2026 ob 8:29
Vojna zastav
11. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Vojna zastav
11. 6. 2026 ob 6:00
Ljudskofrontna koalicija – ne, hvala (9. del): Cerkev stopi v past
10. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
12
JUN
12
JUN
13
Sveta maša ob breznu Zalesnika v Trnovskem gozdu
16:00 - 18:00
JUN
15
Slovesnost ob Lipi sprave
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 249: Dovolili smo, da nam državo vodijo politični aktivisti
29. 4. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Motivi "negibanja" Svoboda oz. "NE-SVOBODA" SE ZDIJO - BANALNI: LJUDJE KOT R. GOLOB, G. GOLOBIČ, ga. M. KOS itd. PAČ RABIJO - DRŽAVNE SLUŽBE. SE RAZUME.
Kar oglejte si intervju z gospo Marto KOS iz "SVOBODE" v današnjem tabloidu SVET 24.
Bodimo no realni, saj ni težko ugotoviti vira tega "negibanja" "GOLOB-NE-NE-SVOBODA".
To po mojem videnju so to "ne-gibanje" so domnevno sproducirali nezaposleni ali potencialno nezaposleni "kaviar" ljudje iz ex KP; ZK pokomunističnih in potencialno "NEOSTALINISTIČNIH" vrst.
Treba si je le ogledati ljudi, ki so se pojavili na "svetlobi sonca" v zvezi z volilnim promoviranjem tega nič fantomskega in popolnoma jasnega "negibanja" "SVOBODA".
Nosilni ljudje tega "nič-fantomskega ne-gibanja" "NE"-"SVOBODA" so domnevno sedaj nezaposlenemu R. Golobu podobni ljudje, ki so "premladi" za v penzijo, stari cca 55 let kot R. Golob.
Ki pa so imeli v preteklosti "preugodne" položaje ex KP, ZK , LDS,, PS itd. pokomunističnih t..i. "sistemčikov" npr. G. Golobič, "komunikatorka-veleposlaničarka" M. Kos in podobne osebe.
Skupni imenovalec teh "NE"."GIBANJE" "NE" - "SVOBODA" oseb, akterjev tega "ne-gibanja" je - da so bili domnevno: "ex stolčkarji - trenutno - brez stolčkov" - a premladi - za v penzijo.
Pomemben segment tega"negibanja" "NE"- "SVOBODA" so tudi pokom "nevladniki" a la "sindikalistka" T. Jarc in podobni, brez res zanesljivega statusa in samozaposlenosti.
Ne trdim, da je s tem "negibanjem" GS vse - točno tako.
Res je, da sicer OK SDS, NSI polit stran - ni bila pozorna na te sloje "statusno in socialno ogroženih kaviar pokomunistov" . In to se jim je - SDS-JU in NSI-ju - VOLILNO "MAŠČEVALO". Se zdi.
Kar oglejte si intervju z gospo Marto KOS iz "SVOBODE" v današnjem tabloidu SVET 24.
JAZ SEM ZA TO, DA SE PRIORITETO DA - PARLAMENTARNI REVIZIJI POSTOPKA VOLITEV.
Pravica volilnega glasu je ena redkih
NEPOSREDNIH OSEBNIH POLITIČNIH PRAVIC .
VSEKAKOR JE TREBA VZTRAJATI, PO MOJEM OSEBNEM MNENJU IN PO MNENJU VSEH MENI ZNANIH LJUDI
- DA JE TA "OSEBNA POLITIČNA VOLJA" VSAKOGAR OD NAS - UPOŠTEVANA NATANČNO TAKO - KOT JE BILA IZRAŽENA.
Predlagam ustanovitev normalne t.i. PARLAMENTARNE PREISKOVALNE KOMISIJE - ZA PREISKAVO VOLILNIH OPRAVIL PO VOLILNIH KOMISIJAH NA TERENU,
V OKRAJNIH VOLILNIH KOMISIJAH IN NA "DVK"
Nekateri moji znanci opozarjajo tudi, da se preuči "prakso volilnih potvorb" na zadnjih volitvah v ZDA, ko D.TRUMP - ni bil izvoljen. Baje so bili pri aprIlskih volitvah pri nas - domnevno - uporabljani podobbni načini volilnega potvarjanja - kot v ZDA,. dodajanje in odvzemanje glasov posamičnim kandidatom, potvorbe dejanskega obiska volilnih upravičencev, nekorektni " ne l.r." podpisi v volilnih seznamih itd.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan
Gregor
Vsega mi ni treba vedeti.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.