Kmetje se ne dajo: na gradbišče C0 poskusili vdreti s traktorji

Uredništvo

FOTO: Wikimedia Commons
Ljubljanski kmetje, ki jim je zaradi sporne kanalizacijske cevi C0 onemogočeno obdelovanje zemlje na lastnih zemljiščih, so včeraj preklopili v višjo prestavo pri zahtevanju svojih pravic do lastnine. Na prizorišče so prišli s traktorji in grozili z porušenjem ograje, ki jim preprečuje, da v času oranja in sejanja, ki je ključen za celotno sezono, izvajajo svojo  dejavnost. Razšli so se šele po tem, ko je tja prišla policija.

Eden izmed lastnikov Blaž Škerl je za RTV pojasnil, da še po štirih letih boja proti gradnji C0 potrebne izmere še niso narejene, prav tako pa niso bila nikoli podana  soglasja lastnikov. Interesom nekaj lastnikov zemljišč je dodal še pomen za varnost pitne vode, ki je s tem projektom v Ljubljani ogrožena. Pravno se borijo že ves ta čas, a »Težko se je boriti z nekom, ki ima vso moč, naša beseda pa ni slišana«, je še razložil Škerl.

Mestna občina Ljubljana z županom Zoranom Jankovićem na čelu trdi, da imajo urejene vsa dovoljenja in da nič ne bo spremenilo njihovih načrtov.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki