Inšpekcija na Koroškem odkrila trpljenje živali

Uredništvo

Vir foto: www.kmetija.hu
Veterinar inšpekcije uprave za varno hrano je med nadzorom na kmetiji v Podgori pri Kotljah na Koroškem odkril osem poginulih glav goveda, zelo slabe higienske razmere v hlevu in več drugih kršitev. Sum mučenja živali trenutno preverja tudi policija.

Kmetijsko gospodarstvo je imelo prijavljenih 22 glav živine, a je bilo 8 od teh poginjenih. Več živali ni bilo označenih z ušesnimi številkami, ostale živali pa so bile v zadovoljivem stanju, a na voljo niso imele dovolj krme in vode.

Pristojni so odredili redno oskrbo preostalih živali s pitno vodo in krmo, čiščenje hleva in zagotovitev čistega in suhega ležišča. Poginule živali so odpeljali v veterinarsko-higienski službi, da bi ugotovili vzrok pogina. Preostale živali pa bodo odvzete. Veterinarski nadzor je določene nepravilnosti na tej kmetiji ugotovil že v letih 2020 in 2021, nekateri postopki iz tistih let pa še trajajo.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki