Dan pred stavko zdravnikov, ki jo je za 11. januar napovedal zdravniški sindikat Fides, se bo zgodila sploh prva stavka pacientov in pacientk. Predstavniki civilne Iniciative Glas ljudstva so na tiskovni konferenci predstavili svoje zahteve in Ministrstvo za zdravje pozvali, naj se do njih nemudoma opredeli oz. jih začne izvajati.
Prepričani so, da mora ministrstvo sem pacientom nemudoma zagotoviti dostop do osebnega zdravnika, hočejo ukinitev dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja, ustavitev odtekanja javnega denarja k zasebnikom, prenehanje spodbujanja sočasnega dela zdravnikov v javnem in zasebnem sektorju ter ukinitev komercialnih zavarovanj, ki po njihovih navedbah omogočajo preskakovanje čakalnih vrst.
Poudarili pa so tudi, da ne stavkajo proti zdravnikom ali aktualni vladi, niti ne v podporo opoziciji. Gre za stavko pacientov, ki zahtevajo sistemske spremembe, zato da ustavijo rušenje javnega zdravstva.
https://twitter.com/BineTraven/status/1610699652826894337
2 komentarja
korosec.france
Svojat politkolesarska iz paketa Kučanove Nove OF je lažniva, sprenevedava, manipulatorska, afnalasta, neodgovorna nadaljuje svoje politikantsko nastopaštvo po diktatu CK ZKS Murgle iz Lažgoš.
rasputin
Hudo, če si kot nevladnik pomagal ustoličiti "sanjsko vlado", katere predstavniki so se pred volitvami celo pisno zavezali nevladnikom, da bodo izvajali določeno politike. Nenadoma pa ta sanjska vlada dela nekaj drugega od tega, kar je obljubila. In za to ni mogoče kriviti niti večnega grešnega kozla v obliki sedanje opozicije.
Bešič-Loredan je pravo nasprotje tega, kar pričakujejo nevladniki na področju zdravstva. Golobova vlada naj bi sanirala javni zdravstvo, toda Bešič-Loredan se zdi vse prej kot človek, ki bo izvedel sanacijo. Bolj se zdi, da mu je usojeno, da bo postal grobar javnega zdravstva.
Med drugim je BL tudi sam dvoživka. Celo zdaj, ko je minister, menda še vedno operira v zasebnih zdravstvenih ustanovah. To je menda edinstven primer v Evropi, da je aktiven kirurg tudi zdravstveni minister. Najbrž, da ne more na ta način biti niti dovolj zbran kirurg, še manj minister. Doslej ni podal prav nobene vizije, kako razrešiti zdravstveni gordijski vozel. Vsaka gasilska ekipa ima bolj izdelan načrt gašenja gorečega objekta, kot ima BL izdelan načrt sanacije zdravstva.
Tudi ni jasno, kako lahko stavkajo pacienti? Morda tako, da se ognejo javnemu zdravstvu in gredo k zasebnikom za plačilo?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.