Anže Logar, Portal Plus: Ni arbitraže, ni panike …
Anže Logar v svoji kolumni na Portalu Plus piše o naivnem, improviziranem in škodljivem ravnanju slovenske zunanje politike pod vlado Roberta Goloba.
Premier je namreč temo arbitražne razsodbe umaknil iz dnevne politike, kar pa je v interesu naše sosede in ne naše države. In pri tem ni naletel na ugovarjanje zunanjega ministrstva pod ministrico Tanjo Fajon...
"Skrbi me. Resno. Premier Golob je v enem letu zavozil tri ključne projekte, ki so strateško pomembni za Slovenijo. Kljub rekordni politični podpori - takšni, ki je verjetno naslednjih 10 let ne bo, je pokopal (nujno) zdravstveno reformo. Zaradi svojih (sončnih) ambicij je močno zavrl izgradnjo drugega bloka jedrske elektrarne. Pokopal pa je tudi ključno pogajalsko izhodišče Slovenije v odnosu do Hrvaške. In to v obdobju (izgradnja drugega bloka NEK), ko bi lahko ravno zaradi okoliščin in strateških vidikov s kartami odigrali diplomatski kir royale."
Celotna kolumna je na voljo na spletni strani Portala Plus.
Vabljeni k branju.
Premier je namreč temo arbitražne razsodbe umaknil iz dnevne politike, kar pa je v interesu naše sosede in ne naše države. In pri tem ni naletel na ugovarjanje zunanjega ministrstva pod ministrico Tanjo Fajon...
"Skrbi me. Resno. Premier Golob je v enem letu zavozil tri ključne projekte, ki so strateško pomembni za Slovenijo. Kljub rekordni politični podpori - takšni, ki je verjetno naslednjih 10 let ne bo, je pokopal (nujno) zdravstveno reformo. Zaradi svojih (sončnih) ambicij je močno zavrl izgradnjo drugega bloka jedrske elektrarne. Pokopal pa je tudi ključno pogajalsko izhodišče Slovenije v odnosu do Hrvaške. In to v obdobju (izgradnja drugega bloka NEK), ko bi lahko ravno zaradi okoliščin in strateških vidikov s kartami odigrali diplomatski kir royale."
Celotna kolumna je na voljo na spletni strani Portala Plus.
Vabljeni k branju.
Povezani članki
Zadnje objave
Ko se resnično zatresejo temelji države in zemlje: dvojni potres v Venezueli
28. 6. 2026 ob 18:21
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Sonatine
No, tu gre pa pri Logarju za hudo nedoslednost in obračanje kot pri starem štumfu, saj se ve, kakšno stališče je doslej zagovarjala SDS in je po mojem osebnemnenju tudi edino pravilno. To, da sedaj Logar skuša profitirati na umetnem netenju nekega spora, je mimo. Sam je podpisal tripartitni sporazum s Hrvati in Italijani glede režima (izključne gospodarske cone), ki bistveno spremeni režim tudi v Piranskem zalivu. Ne vem no, nenačelnosti ne maram, če misli posnemati Podobnika, bo pa tudi verjetno končal podobno kot ona. Ne moreš nekoga prisiliti v nekaj, kar si sam uničil in miniral, v vsakem primeru bo potreben dogovor med državama. Če to ne drži, bi mi že zdavnaj arbitražni sporazum izvajali v polni legapnosti in legitimiteti, tako pa ga brez dogovora s Hrvaško ne moremo. Logarju ta brezvezni politični blef prav nič ne koristi, in menim tudi, da si nihče v Sloveniji ne želi nazaj v čase Podobnikovih metanj v reko in kuhanja nenehnih političnih incidentov s Starmanom. Razmere so sedaj bistveno drugačne, kot so bile tedaj, državi sta zaveznici v Natu in politični zaveznici znotraj EU. Logar to ve zelo dobro, zato mi res ni jasno, zakaj si maže ugled in ime z zanikanjem tega, kar je do včeraj zagovarjal. Zagovarjal pa je pogajanja, kajti kaj drugega niti ni možno zagovarjati, in to pogajanja v prid ptavičnejše razdelitve teritorijev zlasti na kopnem, za kar je Hrvaška zelo zainteresirana. Arbitraža je itak pravni akt, ki je pravno zabetoniral neka izhodišča, mimo katerih se, realno gledano, ni možno pogajati. Vse ostalo pa je stvar pametnega medsebojnega dogovora.
Kraševka
Toliko ŠKODE državi Sloveniji, kot jo je naredila ta vlada pa ni v zadnjih 32 letih naredi še nihče, tudi Šarec ne.
Bo pa Golob in njegovi najožji sodelavci, s temi potezami še bolj obogatel.
Slovenija pa bo ostala "naga in bosa", brez "belega kruha".
MEFISTO
Tu je še Alenka Bratušek, ki tudi ni deviško čista.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.