Ustavni sodnik Jaklič za Radio Ognjišče: Svet ne sme dopustiti takšnih grozodejstev
Gost majske oddaje »Spoznanje več, predsodek manj« je bil ustavni sodnik prof. dr. dr. Klemen Jaklič. Komentiral je vojno v Ukrajini in kršenje človekovih pravic, spregovoril pa je tudi o koncu Konference o prihodnosti Evrope. V oddaji so se dotaknili tudi dela ustavnega sodišča v preteklosti, Jaklič pa je predstavil tudi svoje odklonilno ločeno mnenje z naslovom: »O protiustavnem delovanju političnih strank«.
Pogovor lahko v celoti poslušate ali si ga preberete TUKAJ.
Pogovor lahko v celoti poslušate ali si ga preberete TUKAJ.
Povezani članki
Zadnje objave
Ko se resnično zatresejo temelji države in zemlje: dvojni potres v Venezueli
28. 6. 2026 ob 18:21
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
rasputin
Ustavni sodnik drdr Jaklič je izgubil precej točk. To naj bi bil človek, ki zna razmišljati z lastno glavo, toda očitno je tudi on indoktriniran z uradno propagando. Niso mu jasna osnovna dejstva v zvezi z dogajanjem v Ukrajini.
Poleg tega meni, da je odprava političnega pluralizma v Ukrajini v danih razmerah upravičena. Potem je imel opravičilo za odpravo političnega pluralizma tudi Lenin in celo Hitler. Okoliščine so to terjale. Morda bo celo Golob v nekih možnih zaostrenih mednarodnih razmerah ocenil, da je treba odpraviti opozicijo, ustavno sodišče pa mu bo proitrdilo, vključno z Jakličem.
Zločini se v Ukrajini dogajajo na obeh straneh. Zločin v Buči, o katerem izrecno govori dr. Jaklič, dokazano ni storila ruska vojska, temveč ukrajinska. Dokaz je podala ekipa New York Timesa, ki je dva dni po umiku ruske vojske obiskala Bučo, nikjer pa ni bilo nobenih trupel, ki naj bi ležala po cestah. Pojavila so se šele kasneje, ko ruske vojske tam ni bilo več tam. Enako govori tudi posnetek župana Buče, ki je na dan odhoda ruske vojske izrazil veselje nad tem, z besedo pa ni omenil nobenih trupel - ker jih še ni bilo.
https://www.lucianne.com/2022/04/10/who_really_committed_war_crimes_in_bucha_82984.html
https://www.stopfake.org/en/how-the-frenchman-adrien-bocquet-whitewashed-russian-war-crimes-in-bucha/
Zločin je bil tudi nasilen puč v ameriški režiji, ki je odnesel legalno in demokratično izvoljenega predsednika Janukoviča, namesto njega pa je Amerika nastavila svojo marioneto. Puč je spodbudil divjanje neonacistov nad ruskim prebivalstvom v Ukrajini, ki je bilo enako kot divjanje nacistov nad Judi pred 2. svetovno vojno. Neonacistične represalije z namenom etnocida in genocida nad ruskim prebivalstvom so sprožile državljansko vojno v Ukrajini, odcepitev Krima in upor v Donbasu.
Osem dolgih let je ukrajinska vojska s topovi obstreljevala Donbas, dokler Kremlju ni prekipelo in je sprožil specialno operacijo - vojno za zaustavitev etnocida in genocida nad ruskim prebivalstvom v Ukrajini.
Če je bil napad Amerike/Nata na Srbijo in iztrganje Kosova iz okvira srbske države upravičen zaradi množičnega kršenja narodnih in človekovih pravic Kosovarjev, potem je upravičen tudi poseg Rusije v Ukrajini, saj so bile narodne in človekove pravice ruskega prebivalstva v Ukrajini kršene veliko bolj kot Kosovarjem. Ukrajina je izgubila moralno pravico do ozemelj, ki jih naseljuje rusko prebivalstvo, ker ga je obsodila na etnocid in genocid.
Peter Klepec
A pa se vi nikoli ne vprasate, ce so “vase” informacije tiste ta prave? Namrec, glede na to, da vecina sveta pripoveduje malo drugacno zgodbo. Namrec, ce vas vir nima slucajno enega svojega interesa. Ce nekdo tako vehementno predstavlja svoje videnje neke “resnice”, pa se pri tem mora nujno nasloniti na nek vir informacij, ki servira prav diametralno resnico, glede na splosno razsirjeno videnje,potem se postavi najprej vprasanje ali ima sam nek poseben interes ali pa ga ima njegov vir. V obeh primerih ni kredibilen. Se boste ze morali malo bolj potruditi pojasniti zakaj so nasi zahodni viri povsem zanic in zakaj so vasi ruski (ali srbski) tako dobri. Se posebej, ker se ravno ta zadnja dva doslej nista ravno izkazala kot resnicoljubna.
rasputin
Moji "viri" so v dejstvih. Ne moreš ovreči dejstev, zato iščeš napako v meni. Sam nimam nobenega interesa v zvezi z vojno v Ukrajini, razen tega, da se konča, tisti, ki pripovedujejo propagandne pravljice, ki jim ti nasedaš, pa imajo seveda svoje izrazite interese. Gre predvsem za interese zlasti ameriške orožarske in energetske industrije, ki si želi čim daljše vojne z Rusijo, ki naj jo spravi na kolena in čim bolj zareže med Evropo in Rusijo po klasičnem imperialnem načelu: razdvajaj in vladaj. Ameriški orožarji so tisti jastrebi, ki vodijo ameriško zunanjo politiko, Biden pa je njihova marioneta. To, da je slovenski in zahodni medijski prostor prežet z ameriško uradno propagando, ne pomeni, da je ta propaganda resnica. Preostali svet, skoraj 7 milijard ljudi, ima popolnoma drugačen pogled na vojno v Ukrajini. Vsi vidijo, kar je očitno, namreč da je Amerika najbolj militantna sila na planetu, ki v svojem interesu rovari vsepovsod po svetu. Ustvarja napetosti, izvaja puče, sproža državljanske vojne in sama napada države. Vsaj donedavna je bilo tako, zdaj se svet prebuja in mislim, da ne bo več toleriral ameriških napadalnih vojn. Tako kot se je kolonializem na neki točki končal, se končuje tudi ameriška svetovna policajska vloga. Tudi vojno v Ukrajini je izzvala Amerika s pučem v Kijevu leta 2014, ki je sprožil državljansko vojno, in z obljubami o vključitvi Ukrajine v Nato.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.