Tadeja Zabret, Iskreni: Nogometni prvaki, ki so pokal prinesli Mariji

Uredništvo

Nogometaši madridskega Reala so minuli vikend osvojili že svoj 14. naslov najboljšega kluba na stari celini. Finalno zmago so nogometaši seveda tudi obilno proslavili. Toda njihovo proslavljanje se je med drugim ustavilo tudi v cerkvi.

Nogometaši so pokal tako ponesli k Devici Mariji v Madridsko stolnico, katedralo Almudena. Kraljevi klub pri tej tradiciji ni osamljen, podobno namreč po osvojitvi lovorik stori tudi njegov mestni tekmec Atletico.

Celoten prispevek si lahko preberete na portalu Iskreni.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki