Slavoj Žižek, The Guardian: Popolna podpora je najmanj, kar smo dolžni ponuditi Ukrajini
Popolna podpora je najmanj, kar smo dolžni ponuditi Ukrajini, in zato potrebujemo močnejšo zvezo Nato. Ideja o nevtralnosti EU je bližnjica do katastrofe, je v kolumni za britanski The Guardian zapisal svetovno znani slovenski filozof Slavoj Žižek.
Prepričan je, da tisti, ki se ob ruski agresiji na Ukrajino oklepajo pacifizma, ostajajo ujetniki lastne različice skladbe "Imagine" Johna Lennona. V svoji kolumni je prepričan, da je v tem svetu vztrajala Evropa in ignorirala brutalno realnost zunaj svojih meja ter da je zdaj skrajni čas, da se prebudi.
Po njegovem mnenju tisti ljudje, ki zagovarjajo zmanjšanje podpore Ukrajini in dajejo večji poudarek pogajalskim pritiskom, radi poudarjajo, da Ukrajina preprosto ne more zmagati v vojni z Rusijo. "To je morda res, a ravno v tem je veličina ukrajinskega odpora. Tvegali so nemogoče in kljubovali pragmatičnim kalkulacijam. Najmanj, kar jim dolgujemo, je, da jim nudimo polno podporo, za kar potrebujemo močnejšo zvezo Nato," še dodaja v svoji kolumni.
Ta je v celoti v angleškem jeziku dostopna tukaj.
Prepričan je, da tisti, ki se ob ruski agresiji na Ukrajino oklepajo pacifizma, ostajajo ujetniki lastne različice skladbe "Imagine" Johna Lennona. V svoji kolumni je prepričan, da je v tem svetu vztrajala Evropa in ignorirala brutalno realnost zunaj svojih meja ter da je zdaj skrajni čas, da se prebudi.
Po njegovem mnenju tisti ljudje, ki zagovarjajo zmanjšanje podpore Ukrajini in dajejo večji poudarek pogajalskim pritiskom, radi poudarjajo, da Ukrajina preprosto ne more zmagati v vojni z Rusijo. "To je morda res, a ravno v tem je veličina ukrajinskega odpora. Tvegali so nemogoče in kljubovali pragmatičnim kalkulacijam. Najmanj, kar jim dolgujemo, je, da jim nudimo polno podporo, za kar potrebujemo močnejšo zvezo Nato," še dodaja v svoji kolumni.
Ta je v celoti v angleškem jeziku dostopna tukaj.
Povezani članki
Zadnje objave
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Ekskluzivno za naročnike
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
6 komentarjev
Topolino
Ma ke čudno, se mi zdi, da sem ga čula govoriti nekaj drugega....da se mi je zdelo, ima več rad Rusijo ...
Peter Klepec
Nevtralna Evropa?
Nevtralna glede na koga? EU je najvecja svetovna gospodarska velesila. In ta velesila je ravno spoznala, da rabi svojo vojsko, ki bo ustrezala gospodarski moci.
rasputin
Ameriški pudelj velesila? Ravnokar je spoznal, da je bolje zanj, če se spravi v svojo košaro in spi naprej spanje pravičnega. Bo že Amerika poskrbela za vse ostalo, tudi če bo slučajno priskrbela apokalipso. Pudeljček ne bo nič kriv, žal bo vseeno mrtev...
rasputin
Ko bomo zaplesali jedrski ples, bodo vsi pametnjakoviči utihnili. Za zmerom. Pa jim ne priželim tega, ampak koristni idioti nas svojo podporo vojnim jastrebom pehajo v pogubo.
Žižek je prgamatik, ki je vedno in povsod na tisti strani, kjer se splača biti. Enkrat je ponosen stalinist, drugič je demokrat, tretjič je nekaj tretjega...
rasputin
Da je “jedrska opcija” še kako možna, pove na primer jasno in glasno republikanski seantor Roger Wicker že decembra 2021, to je še pred kao “neizzvanim” ruskim napadom na Ukrajino, ko je izjavil dobesedno tole v zvezi rusko-ukrajinskim konfliktom: “Ne bi izključil (ameriške) vojaške akcije. Mislim, da delamo napako, če dajemo z mize določene opcije. (…) Vojaška akcija lahko pomeni, da imamo zraven (Ukrajine) naše (bojne) ladje v Črnem morju in uničimo ruske vojaške zmogljivosti. Ne bi izključil niti ameriških vojakov v Ukrajini (on the ground). Ne izključujemo niti prve uporabe jedrske akcije.” https://www.youtube.com/watch?v=JS6zBxVRNdo Vsakdo se lahko sam prepriča iz na internetu dostopnih virov, da se je Amerika zelo resno pripravljala na vojno z Rusijo, še pred ruskim napadom na Ukrajino. Wickerjeva izjava ni osamljena. Podobno izjavo je podal tudi kongresnik Graham. Tudi britanski premier B. Johnson je grozil Rusiji z jedrskim napadom. https://www.archyde.com/boris-johnson-threatened-russia-with-nuclear-weapons/
MEFISTO
Mar Slavoj Žižek ni več slovenski levičar?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.