Boštjan M. Turk, Požarreport: Problem Slovenije je stranka, ki je ni: sredinska, kot reduktor moči, da ekstremov ni
"Politika novih obrazov že daje otipljive rezultate. Kdor namreč v globino pozna slovenski prostor, si lahko zastavi samo eno, temeljno vprašanje. Ali bo šel Robert Golob, skupaj z Levico in SD, v demontažo slovenske države ali se bo tega vzdržal," komentar za Požarreport začenja Boštjan M. Turk.
Piše o demontaži visoke kupne moči, zaposlenosti in gospodarske rasti, namesto katerih prihaja "socializem", ki ga napoveduje Svoboda.
"Problem Slovenije ni ne SDS ne NSi, problem je odsotnost stranke, ki bi na sredini zagotavljala uravnoteženje prostora in preprečevala efekte tako imenovanega večinskega sistema. Nekdaj je bila to Državljanska lista Gregorja Viranta, ki je onemogočila Zoranu Jankoviću, da bi leta 2011 dosegel takšen rezultat, kot ga je tri leta kasneje dosegel Miro Cerar, leta 2022 pa Robert Golob," piše avtor, ki meni, da je Janša za Slovenijo preveč dragocen, da bi vodenje stranke prepustil komu drugemu, saj Evropa bolj kot vse drugo danes potrebuje politike z vizijo.
Kot piše, bo po pesimistični različici še eno desetletje tako kot je žreb določil 24. aprila, optimistično pa je reči, da prihodnost nepredvidljiva.
Celoten komentar lahko preberete na Požarreportu.
Piše o demontaži visoke kupne moči, zaposlenosti in gospodarske rasti, namesto katerih prihaja "socializem", ki ga napoveduje Svoboda.
"Problem Slovenije ni ne SDS ne NSi, problem je odsotnost stranke, ki bi na sredini zagotavljala uravnoteženje prostora in preprečevala efekte tako imenovanega večinskega sistema. Nekdaj je bila to Državljanska lista Gregorja Viranta, ki je onemogočila Zoranu Jankoviću, da bi leta 2011 dosegel takšen rezultat, kot ga je tri leta kasneje dosegel Miro Cerar, leta 2022 pa Robert Golob," piše avtor, ki meni, da je Janša za Slovenijo preveč dragocen, da bi vodenje stranke prepustil komu drugemu, saj Evropa bolj kot vse drugo danes potrebuje politike z vizijo.
Kot piše, bo po pesimistični različici še eno desetletje tako kot je žreb določil 24. aprila, optimistično pa je reči, da prihodnost nepredvidljiva.
Celoten komentar lahko preberete na Požarreportu.
Povezani članki
Zadnje objave
Ko se resnično zatresejo temelji države in zemlje: dvojni potres v Venezueli
28. 6. 2026 ob 18:21
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
uros.samec
Težava stroke, ki jo štejemo pripadno desnici je v tem, da dosledno zavrača renesanso Slovenske desnice in skrbno čuva mit njenega voditelja Janše, kot enega in edinega, nedosegljivega in de facto pravljično junaškega, neobhodno potrebnega Evropi, nenadomestljivega doma.
Bull shit.
To je eno samo bolno malikovanje.
Ne, ni res. Slovenija ne potrebuje NOBENE nove stranke. Slovenska desnica se mora samo odreči primatu stranke SDS. To je vse. Brez SDS in Janše v vlogi desnih bullie(jev) ni potrebe po stranki Levica. Brez stranke Levica, ni nobene ekstremne leve politike. Brez obeh strank je prostor za čisto, zdravo, konzervativno desnico, za politiko stranke NSI. Logičen naslednji korak je seveda tvorjenje koalicij z stranko NSI. Samo ta pot vodi državo iz nenehnega začaranega kroga razpadlih vlad in nedokončanih projektov.
Ergo, vse kar je potrebno je le želja, iskrena želja tistih, ki podpirajo desnico, po politiki, ki zavrača revanšizem, pritlehno blokiranje in oviranje, nagajanje brez razloga, razdiralnost, radikalna stališča.
Stranka NSI se mora popolnoma ograditi od stranke SDS, s tem pa bo pridobila tiho večino volivcev na sredini, tiste volilce, ki ne simpatizirajo z levico, hkrati pa ne marajo politike stranke SDS.
BrandyAmerigo
Točno tako, Janša se mora umakniti, pa še potem bodo potrebna leta za konsolidacijo.
Stajerska2021
Zmaga centrov moči na "volitvah" in v DZ sedijo "odlični" kadri.
Letos so še dvojne volitve in postopki bodo takšni, kot smo jih videli na teh volitvah. Na vseh nivojih se bodo ponovno pozicionirali kadri centrov moči in dragi moji, Sloveniji ni več pomoči.
Da je mera polna - jezdecev apokalipske je vedno več - nestabilni časi, vojna v Ukrajini, draginja na vseh nivojih, vdori "migrantov", brezglavo naseljevanje tujcev in posledično njihova oskrba, katera že ima prednost pred našimi državljani.
Izseljevanje mladih v boljša delovna in bivalna okolja, ostali bomo samo ostareli in tisti, ki že prej niso hoteli delati, ne delajo in tudi nikoli ne bodo delali.
KDO BO VSE TO PLAČEVAL?
SOCIALA SE NEHA, KO ZMANJKA T U J E G A DENARJA!
Peter Klepec
V glavah Slovencev se vedno odmeva, da kreditov ni treba vrniti. Ceprav so videli “Grcijo”, pa kljub temu ne verjamejo. Pomoc iz EU virov je sicer “tuj denar”, vendar ni povsem zastonj. Namrec, ta denar je “gorivo”, s katerim se utrjuje medsebojna odvisnost med trgovinskimi partnerji, ki so obenem kupci in prodajalci. Kupec si lahko le, ce si obenem prodajalec. Ko si kot prodajalec enkrat dovolj mocan, ne bo vec tujega denarja. Ampak takrat bomo nepovratno potnik na vlaku. EU je mislila, da bo na enak, no ja, podoben nacin vsrkala Rusijo, celo Kitajsko, a sta se oba izneverila. Rusija je ze izstopila iz vlaka in bo morala naprej pes, sama. Najbrz prav dalec ne bo prisla. Kitajska je pa na svojem vlaku, namesto na nasem in moramo sedaj mukotrpno paziti, da bomo zdruzili amerisko in evropsko kompozicijo, da nas ne bo kitajski vlak prehitel. Namrec, izgleda, da je samo en tir na razpolago.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.