Boštjan M. Turk, Požarreport: Problem Slovenije je stranka, ki je ni: sredinska, kot reduktor moči, da ekstremov ni

Uredništvo

Foto: Matija Sušnik, dz-rs.si
"Politika novih obrazov že daje otipljive rezultate. Kdor namreč v globino pozna slovenski prostor, si lahko zastavi samo eno, temeljno vprašanje. Ali bo šel Robert Golob, skupaj z Levico in SD, v demontažo slovenske države ali se bo tega vzdržal," komentar za Požarreport začenja Boštjan M. Turk.

Piše o demontaži visoke kupne moči, zaposlenosti in gospodarske rasti, namesto katerih prihaja "socializem", ki ga napoveduje Svoboda.

"Problem Slovenije ni ne SDS ne NSi, problem je odsotnost stranke, ki bi na sredini zagotavljala uravnoteženje prostora in preprečevala efekte tako imenovanega večinskega sistema. Nekdaj je bila to Državljanska lista Gregorja Viranta, ki je onemogočila Zoranu Jankoviću, da bi leta 2011 dosegel takšen rezultat, kot ga je tri leta kasneje dosegel Miro Cerar, leta 2022 pa Robert Golob," piše avtor, ki meni, da je Janša za Slovenijo preveč dragocen, da bi vodenje stranke prepustil komu drugemu, saj Evropa bolj kot vse drugo danes potrebuje politike z vizijo.

Kot piše, bo po pesimistični različici še eno desetletje tako kot je žreb določil 24. aprila, optimistično pa je reči, da prihodnost nepredvidljiva.

Celoten komentar lahko preberete na Požarreportu.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki