Požareport: Pred stavko in usodno sejo sveta RTV: Podpora hujskačem in grožnjam namesto tistemu, ki je napaden
Prav nobeno naključje ni, da bosta stavka novinarjev RTV Slovenija in seja Programskega sveta RTV potekali sočasno. A pred vrhuncem ponedeljkovega dogajanja smo priča dodatnemu zaostrovanju napetih razmer. Tako je v torek iz Društva novinarjev Slovenije izstopila odgovorna urednica informativnega programa TVS Jadranka Rebernik, ki je o svojem sindikatu zapisala: "Ne vidim nobenega smisla več v tem, da sem članica vaše organizacije, saj me ta - zelo preprosto - ni zaščitila in podprla, temveč ravno nasprotno, že mesece aktivno sodeluje v umazani kampanji blatenja in napadov name ..."
Programski svet pa bosta v kratkem zapustila tudi Nastia Flegar in Mitja Čander.
Njihove odstopne izjave, ki med drugim razkrivajo, kako zaostrene so razmere na RTV, si lahko preberete na portalu Požareport.
Programski svet pa bosta v kratkem zapustila tudi Nastia Flegar in Mitja Čander.
Njihove odstopne izjave, ki med drugim razkrivajo, kako zaostrene so razmere na RTV, si lahko preberete na portalu Požareport.
Povezani članki
Zadnje objave
Ko se resnično zatresejo temelji države in zemlje: dvojni potres v Venezueli
28. 6. 2026 ob 18:21
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
6 komentarjev
Kaj pa vem
Kaj ti na RTV-ju res mislijo, da bo tudi za njih s plenilske mize padla kakšna drobtinica.
rasputin
Neofašistična ali neokomunistična ali neototalitarna mašinerija na RTV, ki je med najbolj zaslužnimi za z ničemer zasluženo zmago preganjalca "fašistov" Goloba, seveda zdaj prihaja na svoj račun.
Pogrom nad drugače mislečimi znotraj javne RTV je v polnem teku. Izvesti je treba popolno lustracijo javne RTV, kjer ni več prostora za tiste, ki mislijo drugače kot zapoveduje novodobno enoumje, ki se je samo sebe razglasilo za Svobodo, v resnici pa pomeni povratek dogmatskega neototalitarizma.
Svoboda (z malo začetnico) je svoboda tistega, ki misli drugače. Golobova Svoboda pa je svoboda samo za plenilsko elito, ostali pa so sužnji Svobode. Tako razodeva koalicijska pogodba in to razodevajo pobalinske Golobove izjave, ki nimajo nobenega opravka z normalnim demokratičnim diskurzom.
Kraševka
Dobro ste povedali. Golobova SVOBODA, je v bistvu svoboda, samo za PLENILSKO Levico. Vsi ostali, tudi novinarji na RTV - če niso Levi, bomo maltretirani. Ta stavka, ki bo v ponedeljek na RTV, je dejansko nadaljevanje pouličnih razgrajačev, ki jih je RTV propagirala, Golob pa jih je sprejel "pod svoje peruti". In sedaj bo sindikat na RTV pokazal in udejanjil tisto, kar je pred časom povedal Marcel Števančič: "Jebeno več na se, kot unih. In mi vemo, kdo so tisti...." To so res nedopustni pritiski "Levih-Fašistov" na Programski svet ter na novinarje, ki se distancirajo od Levice. Jadranka Rebernik je nazorno razložila, zakaj izstopa in SINDIKATA-RTV, ker prav ta sindikat dejansko pomaga odstranjevati vse novinarje, ki se Levici ne udinjajo in hočejo delati profesionalno. Teh par PROFESIONALNIH novinarjev, ki hočejo profesionalno opravljati svoje delo, si zasluži POHVALO. Ni lahko kljubovati NAPADALNI Levici, ki je na RTV v večini, kot je potrdil tudi M. Števančič, z izjavo: "Jebeno več nas je...." In takrat je napovedal ofenzivo, ki se stopnjuje do te mere, dea bodo v imenu "Svobode Golobovih", vse ostale zradirali v tej "Javni hiši", kjer je do nedavna vedrila tudi Komunistka - Moca Šetinc, zaprisežena Levičarka in aktivistka ter neobjektivna novinarka. Kako si Levičarji sploh morejo predstavljati, da je RTV kar njihova? Zaj naj bi bila njhova, ali so jo kdaj kupili? Mislim, da so nam RTV - Levičarji kar ukradli. Če so jo Levičarji UKRADLI, pa jo morajo vrniti Slovencem nazaj. V Sloveniji bivamo ljudje, tudi taki, ki nimamo Levih pogledov. Mi se zavedamo, da je danes biti KONSERVATIVEN skoraj nevarno, vendar pa nujno potrebno!
uros.samec
In če samo pomislim, da nekateri mislijo, da sva dve plati enega kovanca. Strahota.
Amater
Samo nakladanje brez argumentov, saj nova vlada se še ni formirala in ni niti začela z delom. Očitno 70% volivcev ni razmišljalo tako kot vi, zato rajši pometite pred svojim pragom in se poglejte v ogledalo, če ste sploh zmožni.
Amater
Mešate hruške in jabolka. Beseda levi-fašizem ne obstaja, ker ne veste kaj to sploh pomeni. Poglejte v Verbinčev slovar tujk ali slovar slov. knjižnega jezika ali pa nazaj v šolo in se podućite o fašizmu, da ne boste pisali nebuloze.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.