Portal Plus o svobodnjaški diplomaciji: Sprava s Putinom, Ruska kapelica in Karl Erjavec za veleposlanika v Moskvo?
Uredništvo Portala Plus se sprašuje, kakšno zunanjepolitično usmeritev bo ubrala nova vlada pod vodstvom premiera Roberta Goloba in zunanje ministrice Tanje Fajon. Kot izpostavljajo, se že nakazujejo spremembe v odnosu do Rusije oziroma vojne v Ukrajini. Eden od pokazateljev bo dogodek pri Ruski kapelici pod Vršičem, ki se že leta odvije zadnjo nedeljo julija.
"Opazovalci ugibajo, kaj vse bo nova slovenska oblast do jeseni še storila, da bi se "odkupila" za odzive svojih predhodnikov na ruski napad na Ukrajino; koga, denimo, bosta Golob in Fajonova poslala v Moskvo za novega veleposlanika, da bi to delovalo kot očiten znak pomiritve in da ga Kremelj ne bi zavrnil, saj so diplomatski odnosi med Slovenijo in Rusijo od 24. februarja slabi. Omenja se celo Karla Erjavca, ki je bil v vlogi zunanjega ministra zagotovo osrednji politični promotor zbliževanja s Putinovo Rusijo, zdaj pa je na nek način na trgu in se ponuja Golobovim svobodnjakom," zapiše Portal Plus
Celoten prispevek preberite TUKAJ.
"Opazovalci ugibajo, kaj vse bo nova slovenska oblast do jeseni še storila, da bi se "odkupila" za odzive svojih predhodnikov na ruski napad na Ukrajino; koga, denimo, bosta Golob in Fajonova poslala v Moskvo za novega veleposlanika, da bi to delovalo kot očiten znak pomiritve in da ga Kremelj ne bi zavrnil, saj so diplomatski odnosi med Slovenijo in Rusijo od 24. februarja slabi. Omenja se celo Karla Erjavca, ki je bil v vlogi zunanjega ministra zagotovo osrednji politični promotor zbliževanja s Putinovo Rusijo, zdaj pa je na nek način na trgu in se ponuja Golobovim svobodnjakom," zapiše Portal Plus
Celoten prispevek preberite TUKAJ.
Povezani članki
Zadnje objave
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
10 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Ponavljam, da je domnevno prav vsak stik naših prednikov Slovencev s spornimi Rusi - povzročil našim prednikom Slovencem - veliko trpljenje, pkodo, izgubo življenj itd. Dokazljivo. Povem, da je Evropa, svet in tudi Slovenija ponudila Rusom -- beguncem pred BRUTALNIM BOLJŠEVIZMOM-KOMUNIZMOM - ponudila zatočišče, možnost preživetja, dela itd.
NAŠI SLOVENIJI IN NAŠIM PREDNIKOM SLOVENCEM JE POVZROČILO
DOKAZLJIVO
POVEZOVANJE MALOŠTEVILČNE SKUPINE SLO VKPb, KPS,, KPJ STALINISTIČNIH
KOMUNISTOV
B. KIDRIČ, I. MAČEK, E. KARDELJ, M. RIBIČIČ ITD.- S STALINISTIČNO RUSIJO
OZ. S STALINOVO SZ V 1930. LETIH
NAJHUJŠO TRAGEDIJO V VSEJ NAŠI NARODNI ZGODOVINI
IN IZGUBO VEČ 10.000 SLOVENSKIH ŽIVLJENJ,
ŽIVLJENJ MLADIH FANTOV – SLOVENCEV, MOŽ IN SLOVENSKIH OČETOV,
SLOVENSKIH MATER IN DEKLET, SLOVENSKIH OTROK IN CELO DOJENČKOV.
Nikakor ne ponovimo
USODNE NAPAKE – TESNE POVEZANOSTI Z NEPREDVIDLJIVO IN IRACIONALNOSTI
IN BRUTALNEGA NASILJA POLNO RUSIJO
IN S PUTINSKO ORIENTIRANIMI – POLITIČNIMI – RUSI !.
Kot vidimo iz vojne v Ukrajini stalinistična brutalnost
in stalinistično-komunistični imperializem – iz PUTIN RUSOV – NI IZGINIL.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih zd
ruženj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan
P.S.
Ja tisto – 9.5.1945, KO STA BILI na PROČELJU “OPERE” sliki STALINA IN TITA je bila pa res
“ZMAGA” – “stalinistov TITA, STALINA, I. MAČKA, E. KARDELJA itd” nad slovemskim narodom.
Ali je to “SLAVNA, ČASTNA – ZMAGA”: pobiti 10.000 NEOBOROŽENIH SONARODNJAKOV, CIVILOV, ŽENSK IN OTROK, CELO DOJENČKOV. KAKO “ČASTNA, VELIČASTNA – ZMAGA” KAJNE?
Citiram pesem RANJENI OREL, prof. G. KORITNIKA iz leta 1909.
“NAJ KAPLJA, NAJ TEČE NJIH BRATSKA KRI – NA “POLIT-MORILCE” in na NJIH – OTROKE
Jožef
škoda, ker v priporočenem članku ne postavijo v kontekst še vprašanja, kako bo to vplivalo na to, da TF baje želi Slovenijo (spet) približati jedrni Evropi?
v tem trenutku sedenje na dveh stolih prinaša ... gotov padec. zelo namreč dvomim, da bo TF sposobna razložiti v Bruslju slovenski obrat posebej, ker bi jo lahko vprašali, kako kaj Orban, ki ga je v preteklosti tako kritizirala. Ja, videti je, da je zarečeni kruh že pečen in na poti na mizo.
Kraševka
Dober prikaz - TF.
rasputin
Zanimiv italijanski pogled na dogajanje v Ukrajini. Poskus nepristranske predstavitve dejstev o konfliktu. Slovenski podnapisi.
https://www.bitchute.com/video/Y3TO5MMkZKCo/
Madison
rasPutin, težava vsebin, ki jih razširjate, je v tem, da jih ustvarjajo popolnoma neverodostojni avtorji... npr. tale Massimo Mazzucco, čigar video ponujate, je podpornik najrazličnejših teorij zarote o marsičem. Verjamem, da teorije zarote lepo pašejo v vaš miselni svet, kjer tudi ne manjka različnih teorij zarote o marsičem, a vedeti morate, da si vsak bedak lahko izmisli lastno teorijo zarote o čemerkoli. Na žalost to ne pomeni, da človek, ki razširja različne teorije zarote, "misli z lastno glavo". To kvečjemu pomeni, da ima ta človek ali tisti, čigar zgodbice ta človek razširja, zelo bujno domišljijo in si zgodbice enostavno izmisli. Ni pošteno od vas, da bralstvu Domovine vsiljujete izmišljene, lažne zgodbice, kakor da gre za "nepristransko predstavitev dejstev"! Slovenski podnapisi ne spremenijo dejstva, da vaš video NI "nepristranska predstavitev dejstev". https://m.youtube.com/watch?v=jqdjrQC5wsM https://it.m.wikipedia.org/wiki/Massimo_Mazzucco
rasputin
Mad-ison, ti v svoji indokriniranosti sploh nisi sposoben dojeti dejstev. Si v stanju popolne kognitivne disonance. Resnica je samo to, kar pravijo - naše - avtoritete in za njimi večina to ponavlja z možgani na off, vsa nasprotna dejstva pa ne pomenijo nič. Omalovažuješ avtorja videa, ki je korektno podal historiat - dejstva - v zvezi z Ukrajino, ki sama po sebi kažejo, zakaj se dogaja v Ukrajini to, kar se dogaja. Resnica ni črno bela. Ni Ukrajina samo žrtev, je tudi sama storilec, tako kot je bila Srbija, žrtev ameriškega napada, storilec v odnosu do kosovske manjšine. S tem, da je Ukrajina izvajala - in še izvaja - genocid na rusko manjšino v Ukrajini. Tudi v gornjem videu je podana izjava nekega Ukrajinca, dana pred vojno, da je treba ukrajinske Ruse preprosto pobiti. Sorry ljubček, dejstva so dejstva: Amerika je militantna, nasilna in ekspanzivna velesila, ki rovari po vsem svetu, in je najbolj odgovorna za ukrajinsko tragedijo. Ukrajina je žrtvovana za ameriške interese, Zelenski pa je njena pokorna marioneta, ki ji je prav malo mar za Ukrajino in Ukrajince. Samo vprašanje časa je, kdaj ga bodo odstranili sami Ukrajinci. Tudi Rusija je žrtev ameriške napadalnosti. Putin je hotel Rusijo vključiti v zahodno družbo - ponudil je vstop Rusije v EU in Nato - Amerika pa je to preprečila, ker se je bala nove združene Evrope. Sklenila je, da Rusijo uniči, kar je tudi bolj ali manj razločno zapisala v svoje strateške dokumente. Ukrajina, Rusija, EU in ves svet so žrtve ameriškega imperializma, ki pa, hvala Bogu, prihaja k svojemu koncu. Unipolaren svet, v katerem je bila Amerika edina svetovna supersila, gre h koncu. Kitajska je že dosegla in presegla ekonomsko moč Amerike, zelo hitro napreduje tudi njena vojaška moč, kar pomeni, da Amerika ne more več po mili volji krojiti svoj Pax Americana po vsem svetu, kakor se ji zljubi. Na sedanjem vrhu Severne in Južne Amerike v Los Angelesu manjka cela vrsta južnoameriških držav, ker se ne strinajajo z ameriško politiko in ker se ne bojijo več svoje nekdaj vsemogočne sosede. Arabske države se ne pokoravajo več Bidenovi Ameriki glede črpanja nafte. Svet se prebuja. Tudi Zahod se bo, če prej ne, ko ljudje ne bodo mogli več plačevati položnic in bodo delali samo še za energijo, hrano in oboroževanje - če nas ne bo Amerika s svojo militantno politiko prej spravila v 3. in zadnjo svetovno vojno. Samo slepec ne vidi, da nas peha ameriška politika v revščino in v vedno večje tveganje za 3. svetovno vojno. Samo bedak lahko to podpira.
rasputin
Kar zadeva tvoje linke: Vsakogar, ki ne trobi v rog zapovedane politične korektnosti - enoumja - na Zahodu razglasijo za teoretika zarote, za šarlatana, lažnivca - karkoli. Skratka, uporabijo metodo diskreditacije-likvidacije, po potrebi tudi fizične. Ob tem pa Svetovni gospodarski forum na svojih letnih sestankih razpravlja o zadevah, ki v celoti potrjujejo namere globalistične elite, ki naj bi bile teorija zarote. Tudi bolj skrivnostni bilderbergi letno sestankujejo in snujejo skrivne strategije, ki pa v današnjem svetu hitrih komunikacij prej ali slej pricurljajo v javnost. Ovce pa kot ovce sledijo zadnjici pred sabo in zadovoljno blejajo v slepem prepričanju, da vodilni oven pelje čredo po edino pravi poti.
Peter Klepec
Rasputin je tako zagnan in plodovit, da ne more biti izza tega samo njegovo prepricanje. Zagovorniki zarot s periferije navadno komunicirajo znotraj svoje srenje, pri Rasputinu pa to ni tako. On se prikazuje za „preroka“, katerega naloga je krstiti krivoverce. Dvomim, da cisto iz svojega lastnega nagiba. Rusi so na tem podrocju vse prej kot neaktivni. Ta vojna se bo dobila tudi na propagandni fronti.
rasputin
Ja, Peter Klepec, sem tajni Agent Ivan Bondovič - Rasputin, zakrinkan pod krinko. I kill for money, but you are my friend, and I kill you for nothing.
Andrej Muren
Jaz se nekako ne počutim kot žrtev ameriškega imperializma. Do danes mi Amerikanci še niso storili nič hudega. Česa takšnega pa ne bi mogel reči o slovenskih komunistih, ki smo jih uvozili iz Rusije. Komunisti me tolčejo od malega naprej, po zadnjih volitvah so dobili nov zagon.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.