Portal PLUS: Deset neprijetnih vprašanj, ki bi si jih morala zastaviti slovenska desnica
Avtor Andrej Capobianco slovenski desnici zastavlja deset vprašanj, ki naj si jih zastavi, preden začne pripravljati strategije in kampanje za prihodnje volitve, če želi seveda še kdaj zmagati. Osrednja vprašanja so, zakaj je slovenski desni pol odvisen samo od ene osebe, kam so izginile resnično liberalne stranke, desna civilna družba, javni intelektualci, zakaj se je narativa Janše radikalizirala in se ni distancirala od Orbana, zakaj je izgubila "brand" pomladnosti ter zanemarila kanale obveščanja v tujini.
Podrobneje si o vsaki točki oz. vsakem vprašanju preberite v članku na portalu PLUS.
Podrobneje si o vsaki točki oz. vsakem vprašanju preberite v članku na portalu PLUS.
Povezani članki
Zadnje objave
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Ekskluzivno za naročnike
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
7 komentarjev
korosec.france
Obema, novinarju Andreju in še posebej Rasputinu :
a. Nič narobe, če povesta svoje, če skušata odpirati oči ali celo, če svetujeta in modrujeta.
b. Če pa želita razložiti zakaj so volilci izbrali kar so izbrali in je Desnica in SDS & JJ izgubil,
potem pa sta falila sto na uro v popolni celoti.
Če kdorkoli vztraja na tem, da bi Desnica, SDS & JJ morala narediti "nekaj" kar bi volilce SvoboDE dobila na svojo stran-potem je tako razmišljanje popolnoma jalovo.
Naj volilci, ki so dobili svoje pričakovanje, iščejo naprej in do onemoglosti.
Bog pomagaj.
rasputin
Desnica je glede mednarodnih medijev zamudila, pa bi lahko naredili OGROMNO. V času interneta in spletnih omrežij se hitro da prodreti do mednarodnih uredništev.
***
Evropske medije obvladuje globalistična elita in so bolj ali manj le njena trobila. Mišljenje, da evropski mediji niso dovolj informirani, in da zato nasedajo dezinformacijam levih aktivistov, je zelo naivno. Ti mediji sledijo svoji agendi oziroma agendi njihovih lastnikov, ki sodijo v realno vladajočo zakulisno elito. Politiki pridejo in gredo, zakulisna elita, ki jih ima na vrvicah, pa ostaja.
Kako delujejo evropski mediji je razkril pokojni nemški novinar Udo Ulfkotte, ki je napisal knjigo o tem (Presstitutes), kako CIA podkupuje novinarje, da pišejo po njihovem naročilu. Zlasti je izpostavil zahteve, da javnost preparirajo v rusofobično držo. Kmalu po tem, ko je napisal knjigo o tem, je umrl, star manj kot 60 let, domnevno zaradi infarkta...
https://www.youtube.com/watch?v=O3AW2YFbqJE
Peter Klepec
Prepricati javnost v rusofobicno drzo mora biti priblizno tako tezko, kot dokazati trditev, da je voda mokra.
rasputin
Kdaj boš pa dokazal, da je zemlja ploščata?
Friderik
Če ne drugega , se bo potrebno pričeti o tem pigovarjati. Četudi to SDS - ju ni všeč. Kult JJ , ki je zrastel znotraj te stranke vsekakor ne prinaša desnici nič dobrega. Janša je politik, ki ne obvladuje svojih čustev. To je pa za politika sila neugodna okoliščina.
rasputin
Osrednja vprašanja so:
- zakaj je slovenski desni pol odvisen samo od ene osebe,
Razloga sta vsaj dva: Prvi je dejstvo, da je (bil) vsak pomembnejši desni politik izpostavljen neusmiljenemu medijskemu stampedu, ki deluje po načelu diskreditacija - likvidacija. Janša je obstal v politiki, ker je očitno pojmuje kot življenjsko poslanstvo, za katero je pripravljen tvegati dosbesedno vse. Ostali pomembni desni politiki sos se večinoma umaknili ali celo prestopili v nasportni tabor.
Drugi razlog je v tem, da Janša ne prenese konkurence in onemogoči tako konkurenčne osebnosti znotraj svoje stranke kot tudi konkurenčne desne stranke.
- kam so izginile resnično liberalne stranke, desna civilna družba, javni intelektualci,
Resnično liberalnih strank nikoli nismo imeli. Desna civilna družba se je postarala, pomladka pa je bore malo. Intelektualci pa so se morali potuhniti, če so hoteli preživeti. V nasprotnem berufsverbot ...
- zakaj se je narativa Janše radikalizirala in se ni distancirala od Orbana,
V času zadnje vlade je bil Janša začuda precej bolj spravljiv kot nekoč. Od Orbana pa se je dejansko distanciral, saj je Orban ostal zvest protiglobalistični usmeritvi, medtem ko se je Janša popolnoma predal globalistični eliti, kar se je najbolj videlo v odnosu do vojne v Ukrajini, kjer se bije vojna med globalistično in protiglobalistično ideologijo.
- zakaj je (desnica) izgubila “brand” pomladnosti ter zanemarila kanale obveščanja v tujini.
Pomlad je vzela pozeba že s prvo Drnovškovo vlado davnega leta 1992. Po tistem si ni nikoli več opomogla.
Kanale v tujini pa desnica zanemarila zato, ker hoče biti v Bruslju in drugod v EU politično korektna, kar pomeni, da hočeš-nočeš pristaja na invazivno progresivno levo ideologijo in se odreka konservativni ideologiji, ki preprosto ni "in". To je sicer splošen problem evropske desnice, da izgublja svojo identiteto. Ljudmila Novak ali Franc Bogovič sta tipična predstavnika slovenske desnice, ki to nista.
Rokc5
Osnovni članek je zelo dober, rasputin da pa odgovorim tebi in te malce dopolnim: 1. Velika težava je odsotnost novih mladih kadrov, ki bi se angažirali in si med seboj pomagali. Če bi se pojavilo več novih mladih obrazov in bi drug drugega politično ščitili in podpirali bi bilo drugače. Razen NSi-ja v zadnji vladi z ministri in v kampanji in delno SDS-a (novi mladi poslanec Hoivik je odličen) tu tega ni bilo. Pomladna desnica ima prekleto srečo, da se na alt-right sceni ni pojavil nek nov, karizmatičen nov obraz, ker bi jim pobral veliko (Brščič je nesposoben, Stevanović pa ima omejen potencial). 2. Desnica je glede mednarodnih medijev zamudila, pa bi lahko naredili OGROMNO. V času interneta in spletnih omrežij se hitro da prodreti do mednarodnih uredništev. Premalo so izkoristili tudi pozicije evroposlancev, da bi tja dali kakšne mlade stažiste (o tem je enkrat bil en komentar na Domovini). Sranje lansko leto s Politicom, ki ga je obveščal Alem Maksuti, bi na desni moralo sprožiti vse alarme! 3. Za liberalnost bi bilo več prostora, če bi jo podprli podjetniki, ki pa nimajo jajc in se dejansko bojijo (dr. Štrancar je s svojo donacijo denarja izjema pa v bistvu bi lahko bil še kdo; med najbogatejšimi 100 Slovenci je nedvomno kar nekaj konservativcev ali pa klasičnih liberalcev). Le ko res zagusti se oglasijo, dvakrat jih je na obrate spravil psihič Kordiš (najprej pred leti Akrapoviča in nato še Boscarola, ki je zagrozil z vilami in krampi). Je pa samo marko libertarnosti zelo zasvinjala nesrečna zgodba z DLGV-jem, to je tudi res in to je bila velika napaka.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.