Petra Sovdat, Finance: Kdo so Golobovi »energetski vojni dobičkarji«

Uredništvo

vir: Pixabay
»Ne moremo imeti podjetij, ki imajo največje dobičke med največjo energetsko draginjo,« je konec maja na Odmevih dejal premier Robert Golob, tedaj še v vlogi mandatarja za sestavo vlade. »Trenutno nekateri trgovci že kažejo znake 'vojnega dobičkarstva'.«

Zato so v Financah pogledali, kako so se trgovci izkazali lani, ko so se cene energentov že dvigale. Nesporni zmagovalec minulega leta je trgovec GEN-I, ki ga je do sredine novembra vodil Robert Golob, prihodke pa so glede na prejšnja leta povečale skoraj vse energetske družbe. Številke pa tudi že izražajo povišanje cen.

Več si lahko preberete TUKAJ.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki