Peter Jančič, Siol.net: Ukaz Goloba in Klakočar Zupančičeve in tri pisma Janše

Uredništvo

Zajem zaslona TV SLO, MMC RTV Slovenija


"Tega sploh ne skrivamo. Tako kot bo naloga državnega zbora depolitizacija medijev, bo naloga ministrstva za notranje zadeve depolitizacija policije. In to taka depolitizacija, da tudi, ko bo tukaj stal nekdo drug, poti nazaj ne bo več," je Robert Golob notranji ministrici Tanji Bobnar in poslancem ukazal, kaj morajo delati, ko so mu potrjevali ministre. Dopolnila ga je predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič, da mora ministrica za pravosodje Dominika Švarc Pipan takoj ustaviti postopke zoper protestnike in to "prekrškovne, kazenske in civilne", kometar za Siol.net začenja Peter Jančič.


Kot opozarja, sta bili z vidika delitve oblasti v demokratični državi izjavi "čisti škandal", saj šefi vlad v demokratičnih državah parlamentu, ko jih voli, ne odrejajo nalog. "Premier parlamenta ne sme poniževati v izvajalca svoje politike "depolitizacije medijev", torej utišanja do Goloba in njegove vlade kritičnih medijev. Predsedniki parlamentov pa od pravosodnih ministrov tudi ne smejo zahtevati posredovanja v konkretnih kazenskih in sodnih postopkih v korist protestnikov," piše Jančič. Protestniki so preganjani iz različnih razlogov, tudi nasilništva.

V demokratičnih državah parlamenti medijev ne depolitizirajo, opozarja Jančič. V ZDA to čisto naravnost prepoveduje ustava. Medtem pa Putin to počne v Rusiji. Slovenija pa ima izkušnje depolitizacije medijev iz socializma.

Celoten komentar Petra Jančiča lahko preberete na Siol.net.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki