Peter Jančič, Siol.net: Gospodar medijev Robert Golob

Uredništvo

Peter Jančič v komentarju na Siolu piše o napovedani hitri depolitizaciji medijev s strani Robetra Goloba, ki so ga na RTVS številni novinarji podprli z napovedjo opozorilne stavke. med drugim specializirano državno tožilstvo od uredništva Siol.net zahtevalo imena novinarjev, ki so izvrtali, da je pošiljanja grozilnih pisem politikom s priloženimi naboji osumljen Teodor Goznikar.

Kot opozarja Jančič gre na podorčju medijev za milijone, ki jih državni Telekom noče več plačevati Proplusu, saj Telekom ni pod nadzorom leve sredine.

"Da to dosežejo, bodo predčasno poskusili zamenjati uprave v državnih podjetjih. Ne le medijskih. Pred tem je bil zanje strašen škandal, če kakšnemu državnemu Golobu oblast ni dodelila novega mandata, ko se mu je iztekel že tretji ali četrti na vrhu državnega podjetja. Sami bi pa predčasno in množično odstavljali direktorje in veleposlanike, pa zdaj to sploh več ni težava. Le pri drugih je. So pač avantgarda, ki zahteva popolno politično pokornost," piše Jančič.

Celoten komentar lahko preberete na Siol.net.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki