Peter Jančič, Siol.net: Gospodar medijev Robert Golob
Peter Jančič v komentarju na Siolu piše o napovedani hitri depolitizaciji medijev s strani Robetra Goloba, ki so ga na RTVS številni novinarji podprli z napovedjo opozorilne stavke. med drugim specializirano državno tožilstvo od uredništva Siol.net zahtevalo imena novinarjev, ki so izvrtali, da je pošiljanja grozilnih pisem politikom s priloženimi naboji osumljen Teodor Goznikar.
Kot opozarja Jančič gre na podorčju medijev za milijone, ki jih državni Telekom noče več plačevati Proplusu, saj Telekom ni pod nadzorom leve sredine.
"Da to dosežejo, bodo predčasno poskusili zamenjati uprave v državnih podjetjih. Ne le medijskih. Pred tem je bil zanje strašen škandal, če kakšnemu državnemu Golobu oblast ni dodelila novega mandata, ko se mu je iztekel že tretji ali četrti na vrhu državnega podjetja. Sami bi pa predčasno in množično odstavljali direktorje in veleposlanike, pa zdaj to sploh več ni težava. Le pri drugih je. So pač avantgarda, ki zahteva popolno politično pokornost," piše Jančič.
Celoten komentar lahko preberete na Siol.net.
Kot opozarja Jančič gre na podorčju medijev za milijone, ki jih državni Telekom noče več plačevati Proplusu, saj Telekom ni pod nadzorom leve sredine.
"Da to dosežejo, bodo predčasno poskusili zamenjati uprave v državnih podjetjih. Ne le medijskih. Pred tem je bil zanje strašen škandal, če kakšnemu državnemu Golobu oblast ni dodelila novega mandata, ko se mu je iztekel že tretji ali četrti na vrhu državnega podjetja. Sami bi pa predčasno in množično odstavljali direktorje in veleposlanike, pa zdaj to sploh več ni težava. Le pri drugih je. So pač avantgarda, ki zahteva popolno politično pokornost," piše Jančič.
Celoten komentar lahko preberete na Siol.net.
Povezani članki
Zadnje objave
Ko se resnično zatresejo temelji države in zemlje: dvojni potres v Venezueli
28. 6. 2026 ob 18:21
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
rasputin
Janševa vlada je imela sicer kratek mandat, a dovolj dolg, da bi lahko kaj naredila v zvezi z javno mafijsko RTV. Namesto z RTV pa se je ukvarjala z STA, kjer si je zgolj polomila zobe.
Če bi Janša imel vizijo in načrt (pre)ureditve RTV, bi pristopil k njemu takoj, ko je prevzel vlado. Šele zdaj je programski svet sramežljivo predlagal dve ločeni redakciji, od katerih bi lahko bila ena provladna, druga pa opozicijska, ampak po vsemu sodeč prepozno.
Bati se je, da bo novi koalicijski valjar poteptal vse pred sabo. Desnica pa bo verjetno kot ponavadi molče požrla vse grenke pilule. Nihče ne bo kolesaril v znak protesta in nihče ne bo pisal dolgih pisem na raznorazne evropske in mednarodne naslove. Pa bi morali.
Stajerska2021
Če si prisvojiš medije, imaš oblast.
To poznamo že iz zgodovine.
Ploskala bom, ko se bom lahko sama odločala, komu bom namenila znesek v obliki obvezne naročnine RTV.
To kar RTV počne vsa leta, je daleč od uravnoteženosti.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.