MMC.si, Ivo Barišič: Imel sem srečo, ker nisem ukalupljen. Igral sem od smrti do papeža.

Ksenja Tratnik je za spletni portal RTV pripravila intervju z igralcem Ivom Barišičem, ki je letošnji prejemnik Borštnikovega prstana. Borštnikov prstan, najvišjo nagrado za igralsko umetnost si bo nadel nekdanji dolgoletni član ansambla novogoriškega gledališča. Samo na matičnem odru je oblikoval več kot 160 vlog, še nekaj jih je odigral v drugih gledaliških hišah, pa v radijskih igrah, nastopil je tudi v številnih filmih, ki jih v zadnjih letih, odkar se je upokojil ter zapustil odrske deske, snema še pogosteje kot nekoč.

"Najznačilnejša poteza v ustvarjalnosti Iva Barišiča sta njegova predanost in odprtost – kot igralec ves čas posodablja svoj način igre in ohranja radovednost za nov, drugačen gledališki in filmski jezik, zato z njim radi sodelujejo tako izkušeni, uveljavljeni režiserji kot tudi ustvarjalci najmlajše generacije in tisti, ki odstopajo od ustaljenih teatrskih in filmskih praks," je zapisala Tea Rogelj v utemeljitvi nominacije, ki jo je pripravila za Društvo gledaliških kritikov in teatrologov (DGKTS)

Med drugim Ivo Barišič komentira: "Staro reklo pravi dobra zasedba je pol predstave in to drži. Še vedno pripadam temu staremu slogu, medtem ko se danes poskuša veliko eksperimentirati. Saj smo mi tudi, prav je, da ti mladi režiserji eksperimentirajo, iščejo nove poti in imajo svoj čas, tako kot smo ga imeli mi. Vprašanje je, ali ga bodo znali izkoristiti, kot smo ga mi. Ker mi smo imeli kraljevski čas ... prav s tem, ko smo šli v svet. Ampak tega takrat seveda nismo vedeli. To vedno post festum pride za tabo."

Celoten intervju si lahko preberete tukaj.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki