MMC: Kdo pošilja orožje v Ukrajino, koliko in predvsem zakaj?
"Da, evropske države so vojno v Ukrajini izrabile tudi za posodobitev svoje bojne opreme," pritrdi obramboslovec Vladimir Prebilič v prispevku za MMC. Toda zakaj države, med njimi tudi Slovenija pošiljajo v Ukrajino svoje orožje?
Dr. Prebilič v članku komentira tudi razkritje nemškega časopisa Der Spiegel, da želi tudi Slovenija Ukrajini dostaviti svoje tanke (tiste, ki jih je iz T-72 predelala v M-84) in ki bi ji jih Nemčija v zameno nadomestila z novejšimi nemškimi oklepniki Leopard 2, oklepniki Puma in kolesnimi oklepnimi vozili GTK Boxer.
Preberemo pa lahko tudi o tem, da podatki o vojaških donacijah niso javni, razen, če jih objavijo vlade same. Forum o trgovanju z orožjem pa iz javno dostopnih podatkov, objavljenih na tej povezavi, navaja, da naj bi ali bo Slovenija Ukrajini dostavila tanke T-72, nerazkrito količino kalašnikovk, čelad in streliva.
Več si lahko preberete v članku portala MMC RTVSLO na tej povezavi.
Dr. Prebilič v članku komentira tudi razkritje nemškega časopisa Der Spiegel, da želi tudi Slovenija Ukrajini dostaviti svoje tanke (tiste, ki jih je iz T-72 predelala v M-84) in ki bi ji jih Nemčija v zameno nadomestila z novejšimi nemškimi oklepniki Leopard 2, oklepniki Puma in kolesnimi oklepnimi vozili GTK Boxer.
Preberemo pa lahko tudi o tem, da podatki o vojaških donacijah niso javni, razen, če jih objavijo vlade same. Forum o trgovanju z orožjem pa iz javno dostopnih podatkov, objavljenih na tej povezavi, navaja, da naj bi ali bo Slovenija Ukrajini dostavila tanke T-72, nerazkrito količino kalašnikovk, čelad in streliva.
Več si lahko preberete v članku portala MMC RTVSLO na tej povezavi.
Zadnje objave
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
KPK utišala Asto Vrečko, Lotrič opoziciji: pometite pred lastnim pragom
24. 6. 2026 ob 11:50
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
Peter Klepec
Res bistra ugotovitev, da v vojni potroseno obstojece orozje drzave nadomestijo z novim orozjem.
Kot bi rekel, da izdihnes zrak samo zato, da bos vdihnil svezega.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Ah, ah - "rasPUTIN",
ZA TAKE "NE-KOMENTARJE" SE MORAŠ PODPISATI S POLNIM
S TVOJIM PRAVIM OSEBNIM - PRIIMKOM IN IMENOM - tako kot jaz.
Tvoji ne-komentarji tu na OK Domovini - so le navadne INTERNETNE SMETI.
A ne veš tega ? L.r. Janez Kepic-Kern
rasputin
Pošiljanje orožja Ukrajini je velika neumnost. Več orožja pomeni samo daljšo vojno, več mrtvih, več ranjenih in razseljenih oseb ter večje materialno opustošenje.
Namesto pričakovanja, da bo Ukrajina premagala Rusijo z orožjem, bi bilo veliko bolje, če bi z diplomacijo ustavili vojno.
Prav neverjetno je, kako se je evropska politika udinjala interesom ameriškega orožarskega in energetskega sektorja, ki bi rada čim daljšo vojno, ki bo čim globlje zarezala med Evropo in Rusijo. Navsezadnje porivanje Rusije iz Evrope v naročje Kitajski ni niti v interesu Amerike, vsaj ne njenega prebivalstva. Ta vojna koristi samo pohlepu ameriške globoke države in njenim stremljenjem po obvladovanju sveta nikomur drugemu i.
Leyenova, Stoltenberg, predsednica Evropskega parlamenta Metsola in drugi evropolitiki pa niso nobeni avtonomni državniki, temveč zgolj marionete na vrvicah evroameriške globalistične elite, ki si ne upajo izreči enega stavka, ki ne bil na zapovedani politično korektni liniji. To ni nobena demokracija, temveč enoumje zavito v celofan demokracije.
Peter Klepec
Ne vem zakaj vasih bistrih misli prav nihce ne uposteva?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.