Mesna industrija Golobu: Nimamo razloga za ples
V Gospodarskem industrijskem združenju Mesne industrije so v torkovem odprtem pismu premierju Robertu Golobu zapisali, da je sestava nedavno imenovanega Strateškega sveta za prehrano "upravičeno zaskrbljujoča".
V združenju menijo, da mora usmerjanje k zdravemu prehranjevanju vendarle slediti zdravemu razumu in smernicam prehranske stroke, “zato so vsakršni laični pozivi (in bolj ali manj očitno lobiranje) k omejevanju živinoreje in uživanja mesa, z različnih vidikov gledano, vsaj škodljivo, če ne že kar nevarno početje”.
Zapisali so tudi, da je slovenska živinoreja zaradi naravnih in strukturnih pogojev najpomembnejša kmetijska panoga v državi. “Vaše pozive k zmanjševanju uživanja mesa pa razumemo kot očiten konflikt interesov med vlado in slovensko mesno industrijo, ki lovi ravnotežje med družbenim, gospodarskim in okoljskim vidikom trajnostnega razvoja in vam sporočamo, da v naših vrstah ni niti enega razloga za ples,” so še poudarili.
V združenju menijo, da mora usmerjanje k zdravemu prehranjevanju vendarle slediti zdravemu razumu in smernicam prehranske stroke, “zato so vsakršni laični pozivi (in bolj ali manj očitno lobiranje) k omejevanju živinoreje in uživanja mesa, z različnih vidikov gledano, vsaj škodljivo, če ne že kar nevarno početje”.
Zapisali so tudi, da je slovenska živinoreja zaradi naravnih in strukturnih pogojev najpomembnejša kmetijska panoga v državi. “Vaše pozive k zmanjševanju uživanja mesa pa razumemo kot očiten konflikt interesov med vlado in slovensko mesno industrijo, ki lovi ravnotežje med družbenim, gospodarskim in okoljskim vidikom trajnostnega razvoja in vam sporočamo, da v naših vrstah ni niti enega razloga za ples,” so še poudarili.
Povezani članki
Zadnje objave
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Markoff
Ali so Slovenci res verjeli, da lahko izvolijo kogarkoli (v tem primeru nečaka tranzicijskih tajkunov) in da za to odločitev ne bodo dobili izstavljenega računa?
Vse pa kaže, da se bo iz te nacionalne pingvinsko-ptičje tragedije dolgoročno le izcimilo nekaj pozitivnega (pun intended) - nekateri javno-državni sistemi, kot so zdravstvo, pokojninski sistem, oskrba starejših, se bodo sesuli. Na pogorišču (ne dvomim, da bo žrtev precej) bodo zrasli novi, pretežno v zasebni lasti. Sedaj, ali bo ta zasebna lastnina prišla pretežno iz opranega denarja iz Delaware-a, Liechtensteina in Kajmanskih otokov ali iz manj kontaminiranih virov kapitala, bomo še videli, a zasebna iniciativa (v okviru razumne pravne regulacije) dela čudeže.
Primerov je ogromno, spomnimo se skupine Pivovarne Laško, Gorenje, tudi železarne (kljub ruskemu lastništvu), pa Droge in Kolinske. Vsa podjetja so uspešna, nobenega od njih ne najdemo v medijih, vsekakor pa nimajo nobenih odmevnih afer.
V tem primeru moramo biti sredinsko (in tudi desno) opredeljeni volivci veseli za Holobovo vlado in za morebitnih njenih 5 mandatov - socializem in državno tako dolgega vladanja estradnikov enostavno ne moreta preživeti. Janši nikoli ne bi uspelo nič temu podobnega, saj bi moral sisteme na silo spreminjati, nesposobnost pa jih enostavno - zruši.
Andrej Muren
Koliko "mesarjev" je volilo Goloba? Verjetno večina. Tu je rezultat.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.