Mesna industrija Golobu: Nimamo razloga za ples

Uredništvo

Vir: pixabay
V Gospodarskem industrijskem združenju Mesne industrije so v torkovem odprtem pismu premierju Robertu Golobu zapisali, da je sestava nedavno imenovanega Strateškega sveta za prehrano "upravičeno zaskrbljujoča".

V združenju menijo, da mora usmerjanje k zdravemu prehranjevanju vendarle slediti zdravemu razumu in smernicam prehranske stroke, “zato so vsakršni laični pozivi (in bolj ali manj očitno lobiranje) k omejevanju živinoreje in uživanja mesa, z različnih vidikov gledano, vsaj škodljivo, če ne že kar nevarno početje”.

Zapisali so tudi, da je slovenska živinoreja zaradi naravnih in strukturnih pogojev najpomembnejša kmetijska panoga v državi. “Vaše pozive k zmanjševanju uživanja mesa pa razumemo kot očiten konflikt interesov med vlado in slovensko mesno industrijo, ki lovi ravnotežje med družbenim, gospodarskim in okoljskim vidikom trajnostnega razvoja in vam sporočamo, da v naših vrstah ni niti enega razloga za ples,” so še poudarili.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki