Marta Jerebič, Radio Ognjišče: Ko je koalicijska pogodba samo še provokacija ...
"Na začetku so plesali in se smejali. Nato z nasmejanimi obrazi spisali koalicijsko pogodbo. Zdaj se je ples preselil v državni zbor, kjer osebo, ki ima po protokolu drugo najpomembnejšo funkcijo v državi, vidimo skoraj plesati in žugati ne samo desnim, ampak tudi levim. Poslušamo ognjevite govore in gledamo nepredvidljivo vedenje. Do kdaj?" komentar za Radio Ognjišče začenja urednica Marta Jerebič.
Kot izpostavlja, se je Robert Golob pojavil kot nek Robin Hood, ki jemlje bogatim in daje revnim ter se predstavlja kot upanje, ki pa je že večkat ostalo neuresničeno. Prav zato, kot piše, določene skupine ljudi posamezne dele koalicijske pogodbe jemljejo zgolj še kot provokacijo in se nanjo niti ne odzivajo več.
Kot primer Jerebičeva navede področje zdravstva, kjer se je začelo s provokacijami o prepovedi popoldanskega dela zdravnikov, ki jih je po njihovem kritičnem odzivu minister Bešič Loredan začel miriti, da želijo zdravnikom zagotoviti, da popoldne delajo v matičnih ustanovah za enako plačilo, kot bi lahko delali drugje. A kirurgi se pri urni postavki, ki bo z oktobrom enaka minimalni urni postavki v Nemčiji, na provokacije ne odzivajo več.
Po njeni oceni je koalicijska pogodba na več mestih "bolj kot ne samo provokacija, kar so med vrsticami in neposredno potrdili tudi sami predstavniki te vlade", zato bomo verjetno še enkrat več "ostali lačni v vrsti s praznim pladnjem, na katerem bomo gledali zgolj lepo zveneče napise neuresničljivih idej", dokler volilnemu telesu ne bo nedopustno, da kandidati in stranke ne spoštujejo lastnih programov oziroma jih sploh nimajo.
Celoten komentar lahko preberete na spletni strani Radia Ognjišče.
Povezani članki
Zadnje objave
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Se je za strinjati z napisanim. Popraviti bo treba volilno zakonodajo v smislu, da ne more kandidirati na volitvah v DZ itd. nihče, ki ne izpolnjuje zdravstvene, anti droge in anti alko pogoje in zlasti nihče, ki ni do časa kandidature naredil, ustvaril - še nič - JAVNO POZITIVNGA, POMEMBNEGA. Mar ne? Dodajam eno dobronamerno - šalo.
Samovsilili so se nam - torej jih kar uporabimo,
po slovensko, po FURMANSKO.
AMPAK, KAR PO
DOBRI STARI SLOVENSKI furmanski NAVADI
TUDI S TO SAMOVSILJENKO V POLITIKI. Meni osebno za običajno družbo - bi se ji ne uspelo - vsiliti se mi.
Zakaj ima kožo tako čudno rjave barve?
ŠALA
Ja ? Nova - seveda žal že spet nam . samovsilljena in skrajno sporno izvoljena vlada !
Jaz bom kar po slovensko podeželsko rekel,
DA KAR VZEMIMO "GAJŽLO" (BIČ ZA KONJE - POJASNILO NEPODEŽELANOM) v naše roke.
uzde
v njih "gobčke" in udar z GAJŽLO po njih,, mi pa - vajeti v naše roke
in naj peljejo, po PRAVI POTI - NIČ V LEVI ALI V DESNI GRABEN.
"in kar
krepko mlatimo po članih te nove - meni bolj ha ha ha - vlade".
"HI HOT BISTAHAR LINKS itd.! - PO FURMANSKO Z NJIMI.
Naj ti
"SAMOVSILJENCI" - KAR POŠTENO IN MOČNO VLEČEJO - NAŠ VOZ - NA BOLJE.
Kar
z "GAJŽLO - PO ZADKIH - TE - od nas neizbrane "vlade", KONEC ŠALE,
KONEC FURMANSKE - ŠALE
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan itd.
Stajerska2021
Samo še ustavna večina jim manjka - pa smo ponovno v komunizmu, kjer je bilo lepo samo tistim na oblasti in tistim z zvezami.
Ostali, brezvezni, pa so ostali na robu. No, brezvezni so imeli zvezo samo z opravljanjem dela, da so si tisti z zvezami, lahko delili in lepo živeli.
To ste volili, butalci!
rasputin
Koalicijska pogodba je zaveza plenilcev, da bodo oplenili državo in državljane. Zvišanje davkov, ki je potrebno za ta namen, je centralna zaveza koalicijske pogodbe.
Če bo slovensko ljudstvo stoično pogoltnilo to neužitno mineštro, potem si česa drugega od hlapčevanja Svobodi niti ne zasluži.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.