Marta Jerebič, Radio Ognjišče: Ko je koalicijska pogodba samo še provokacija ...

Uredništvo

vir: https://servis.sta.si/fotoservis/1141013

"Na začetku so plesali in se smejali. Nato z nasmejanimi obrazi spisali koalicijsko pogodbo. Zdaj se je ples preselil v državni zbor, kjer osebo, ki ima po protokolu drugo najpomembnejšo funkcijo v državi, vidimo skoraj plesati in žugati ne samo desnim, ampak tudi levim. Poslušamo ognjevite govore in gledamo nepredvidljivo vedenje. Do kdaj?" komentar za Radio Ognjišče začenja urednica Marta Jerebič.


Kot izpostavlja, se je Robert Golob pojavil kot nek Robin Hood, ki jemlje bogatim in daje revnim ter se predstavlja kot upanje, ki pa je že večkat ostalo neuresničeno. Prav zato, kot piše, določene skupine ljudi posamezne dele koalicijske pogodbe jemljejo zgolj še kot provokacijo in se nanjo niti ne odzivajo več.

Kot primer Jerebičeva navede področje zdravstva, kjer se je začelo s provokacijami o prepovedi popoldanskega dela zdravnikov, ki jih je po njihovem kritičnem odzivu minister Bešič Loredan začel miriti, da želijo zdravnikom zagotoviti, da popoldne delajo v matičnih ustanovah za enako plačilo, kot bi lahko delali drugje. A kirurgi se pri urni postavki, ki bo z oktobrom enaka minimalni urni postavki v Nemčiji, na provokacije ne odzivajo več.

Po njeni oceni je koalicijska pogodba na več mestih "bolj kot ne samo provokacija, kar so med vrsticami in neposredno potrdili tudi sami predstavniki te vlade", zato bomo verjetno še enkrat več "ostali lačni v vrsti s praznim pladnjem, na katerem bomo gledali zgolj lepo zveneče napise neuresničljivih idej", dokler volilnemu telesu ne bo nedopustno, da kandidati in stranke ne spoštujejo lastnih programov oziroma jih sploh nimajo.

Celoten komentar lahko preberete na spletni strani Radia Ognjišče.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki