Kozma Ahačič, Delo: Oblaki pod vročim soncem

Uredništvo

Vir: SAZU
Kozma Ahačič v svoji kolumni piše o občutku zmedenosti, ki nam jo daje internet in večja dostopnost informacij, za kar je prepričan, da ne pomeni, da je v naši družbi tudi več znanja, je pa prepričan, da je več zmedenosti.

"Odmik od znanstvenikov (in tudi novinarjev), ki so določeni tematiki posvetili celotno življenje, k vplivnežem in vplivnicam (ali celo k neživim algoritmom), ki jim ni mar za vsebino, ampak za število klikov, je zato zgolj logičen odgovor na naš občutek zmedenosti. Ker imamo na voljo vse informacije tega sveta in jih ne zmoremo presojati sami, zaupamo presoji, ki je dovolj preprosta, da nas navda z občutkom miru. Z občutkom, da vemo vse in da vse razumemo," piše Ahačič in dodaja, da bo vsaka skupnost vse bolj potrebovala tudi znanje, ki bo urejalo in presojalo kaotičnost internetnega sveta in s tem sploh omogočalo svobodo za lastno razmišljanje.

Celotno kolumno si lahko preberete tukaj,
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki