Kavarna Hayek: Osupljiva podobnost Golobovega nagovora z besednjakom boljševikov ali epidemija dobrih namenov
Na portalu Kavarna Hayek tokrat pišejo o besednjaku bodočega premierja Roberta Goloba, ki je neverjetno podoben tistemu, ki so ga uporabljali komunisti.
Tako na primer Golob govori o "boljši prihodnosti". Gre za tipično besedno zvezo, ki so jo uporabljali tako boljševiki kot tudi jugoslovanski komunisti. Gre za lahkotno propagando avtoritarnih režimov, ki daje občutek družbenega zadovoljstva in zajamčeno varstvo, da bo za to poskrbela komunistična partija.
Golob tako tudi pravi, da bo boljšo prihodnost ljudem dal on in temu se javno zavezuje. V sodobnem času po mnenju portala težko najdemo primerljivo narcisoidnost in tako uporabo stalinističnega jezika.
Več si lahko preberete TUKAJ.
Tako na primer Golob govori o "boljši prihodnosti". Gre za tipično besedno zvezo, ki so jo uporabljali tako boljševiki kot tudi jugoslovanski komunisti. Gre za lahkotno propagando avtoritarnih režimov, ki daje občutek družbenega zadovoljstva in zajamčeno varstvo, da bo za to poskrbela komunistična partija.
Golob tako tudi pravi, da bo boljšo prihodnost ljudem dal on in temu se javno zavezuje. V sodobnem času po mnenju portala težko najdemo primerljivo narcisoidnost in tako uporabo stalinističnega jezika.
Več si lahko preberete TUKAJ.
Povezani članki
Zadnje objave
Ko se resnično zatresejo temelji države in zemlje: dvojni potres v Venezueli
28. 6. 2026 ob 18:21
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Andrej Muren
Očitno je večina prebivalstva Slovenija to hotela in dobila, kar si je želela. Da pa ljudje glasujejo proti lastnim koristim, je možno samo pri Slovencih. Spomnimo se koroškega plebiscita pred 102 letoma! Polovica tamkajšnjih koroških Slovencev je raje ostala v hlapčevstvu do Nemcev, kot pa da bi šli na svoje. Butast folk!
Kraševka
TA VLADA JE PO VSEH ANALIZAH - PRIMERLJIVA z Ruskimi Boljševiki, oziroma Jugoslovanskimi Komunisti.
Boljševiki, so zelo poslabšali gospodarstvo v Rusiji in nacionalizirali so premoženje (to obljublja naša Levica) premožnih. V državi pa je nastala prej lakota, kot blagostanje, čeprav so si Revolucionarji nadeli LAŽNO ime Boljševiki.
Tudi Tito je obljubljal vse najboljše, pa smo postali najbolj nazadnjaška država v primeru s sosedo Avstrijo in Italijo, kamor so ljudje bežali iskati boljšo prihodnost.
Bojim se, da bo Golob tlakoval pot Titovi SVOBODI, kjer je bil le Tito in njegovi svobodni, vsi, ki niso ploskali Komunizmu, pa so bili ZATIRANI.
Tito je v svojih govoril vedno pozdravljal "radnički narod" in govoril, da se bori tudi za njih.
V resnici pa so bili "radniki" le izkoriščana delovna sila.
Na Zahodu, so imeli delavci višje plače, kot v Jugoslaviji, zato so iz nje žez mejo bežali.
Tito pa je kot KRALJ bogato živel v dvorcih kralja Karađorđeviča.
In ta naš Golob, ki je postal sedaj mandatar, mi zeeeelo "sliči" na Tita.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.