Gospodarstveniki opozarjajo, da so vlade drugod po Evropi bolj proaktivne od slovenske, ko gre za boj z draginjo

Uredništvo

vir: freepik.com
Premier Robert Golob je na srečanju z gospodarstveniki ocenil, da so subvencije, ki jih prinaša nedavno sprejeti zakon, največ, kar dovoljuje evropska zakonodaja na tem področju. A gospodarstveniki opozarjajo, da nekatere države uveljavljajo cenovne kapice tudi za večja podjetja.

Golob ob tem napoveduje, da bo, v kolikor bo to dovolila Evropska komisija, tudi naša vlada razmislila o ukrepih v to smer, vendar za razliko od nekaterih drugih držav ne bo proaktivna na tem področju, temveč bo čakala na odločitve Evropske komisije.

Razočarani so tudi, ker so nekateri v teh dneh podpisali višje pogodbe za ceno elektrike, kot so na voljo trenutno. Razočarani so tudi, da se vlada težav loteva s subvencijami namesto s cenovno kapico, zato je že slišati napovedi o protestih, ki pa ne bodo nujno na ulici.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki