Gareth Roberts, Spiked: K vragu z mesecem ponosa!

Uredništvo

Foto: pixabay

Avtor piše, da je mesec ponosa postal pompozen, grotesken in nestrpen. Kot zagovornik miselnosti, da bi morala biti spolna usmerjenost popolnoma nepomembna, meni, da bi za dosego polnih pravic gejev in njihove enake obravnave, istospolni morali zahtevati "brezbrižnost" do spolne usmerjenosti.


V nasprotju s tem je junij postal krut mesec, poln vseprisotnosti mavrične zastave, ki spremlja logotipe podjetij in institucij. Obstaja tudi posebna linija izdelkov "Pride", od ustne vode do mačjih dobrot, piše avtor. "Neumne izjave solidarnosti objavljajo na Twitterju institucije establišmenta, od policije do, smešno, nogometne reprezentance – ki je, da ne pozabimo, popolnoma vesela, da se lahko v nekaj mesecih odpravi na kolena v državi, kjer je homoseksualnost nezakonita, igra pa na stadionih, zgrajenih s strani sužnjev, ki so umrli na delovnem mestu," opozarja. Te iste institucije, s sedeži na Bližnjem vzhodu, izkazujejo transparentno hipokrizijo, izpostavlja avtor, ki sklene, da gre za gibanje koruptivne sramote, ki je "kot toliko drugih kulturnih smeti" podpihnjeno z ameriško akademijo in v primerjavi s katerim je Vatikan "model odprtosti in jasnega poslovanja".


Komentar lahko preberete na spiked-online.si.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki