Dr. Matej Avbelj, Ius-info: Nova vlada, nove priložnosti
Matej Avbelj v kolumni za Ius-info piše o tem, da namesto pozitivnega političnega vzdušja, ki bi se lahko razvilo po vsakokratnih volitvah, pri nas vlada prav nasprotno.
Ob tem je nenormalno, "kadar je zmagovalec, kot da bi bil na steroidih, opit zmage, prežet z revanšizmom, zavezan k temu, da podre vse, kar je bilo zgrajeno pred njim. Prav tako je nenormalno, če poraženec v svoji zagrenjenosti ne more dopustiti vsaj tistih 100 dni političnega miru, da se nova oblast pač postavi, kot si je sama zamislila," piše Avbelj, ki opozarja, da je nenormalno tudi, da zamenjava oblasti povzroči povsem histerične reakcije, po katerih je ne-naša oblast vselej diktatura, ali pa kar politična apokalipsa.
Taki odzvi prinašajo "zaton politične skupnosti in postopno usihanje države in njenega razvojnega potenciala," svari pravnik ter opozori tudi pred popolno prevlado kadrovanja izključno "naših", ki je za državo uničujoče, saj prihaja do nižanja standardov za zasedbo položajev.
"Prav zato je še kako pomembno, da se zavemo, da to kar se naše politične elite gredo v zadnjih treh desetletjih preprosto ni normalno. Ozračje, ki so ga ustvarile, prakse, ki jih udejanjajo, skorajda sovražnosti, ki vejejo med političnimi bloki, ustvarjalci javnega mnenja, civilno družbo in posledično med ljudmi, ni normalno," opozarja in poziva k njegovi prekinitvi.
Celoten zapis lahko preberete na Ius-info.si.
Ob tem je nenormalno, "kadar je zmagovalec, kot da bi bil na steroidih, opit zmage, prežet z revanšizmom, zavezan k temu, da podre vse, kar je bilo zgrajeno pred njim. Prav tako je nenormalno, če poraženec v svoji zagrenjenosti ne more dopustiti vsaj tistih 100 dni političnega miru, da se nova oblast pač postavi, kot si je sama zamislila," piše Avbelj, ki opozarja, da je nenormalno tudi, da zamenjava oblasti povzroči povsem histerične reakcije, po katerih je ne-naša oblast vselej diktatura, ali pa kar politična apokalipsa.
Taki odzvi prinašajo "zaton politične skupnosti in postopno usihanje države in njenega razvojnega potenciala," svari pravnik ter opozori tudi pred popolno prevlado kadrovanja izključno "naših", ki je za državo uničujoče, saj prihaja do nižanja standardov za zasedbo položajev.
"Prav zato je še kako pomembno, da se zavemo, da to kar se naše politične elite gredo v zadnjih treh desetletjih preprosto ni normalno. Ozračje, ki so ga ustvarile, prakse, ki jih udejanjajo, skorajda sovražnosti, ki vejejo med političnimi bloki, ustvarjalci javnega mnenja, civilno družbo in posledično med ljudmi, ni normalno," opozarja in poziva k njegovi prekinitvi.
Celoten zapis lahko preberete na Ius-info.si.
Povezani članki
Zadnje objave
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Ekskluzivno za naročnike
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
rasputin
“Prav zato je še kako pomembno, da se zavemo, da to kar se naše politične elite gredo v zadnjih treh desetletjih preprosto ni normalno.
***
Ali je bilo potem bilo bolj normalno to, kar se je naša politična elita šla pred zadnjimi tremi desetletji?!
Partijsko enoumje, splošna represija pa to. Še prej pa revolucija, izvensodni poboji ...
Khmm ...
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.