Dr. Andrej Saje za Radio Ognjišče: »Katoličani v RS pričakujemo, da bomo upoštevani kot enakovredni člani te družbe«

Uredništvo

Foto: Klemen Lajevec / Domovina
Predsednik Slovenske škofovske konference dr. Andrej Saje je v pogovoru za Radio Ognjišče dejal, da si Katoliška cerkev od nove vlade najprej želi dialoga ter da bi bila vlada vseh Slovencev, tudi tistih, ki ga niso volili.

Predsedniku vlade dr. Robertu Golobu, ki je napovedal večje sodelovanje s civilno družbo pa novomeški škof sporoča, da so velik del te družbe tudi kristjani in verske skupnosti. Želi si posluh vlade za potrebe Cerkve, spoštovanje človekovih pravic, dostojanstva človeka, zaščito človeške osebe ter da bi vera postala nekaj normalnega.

Tudi verujoči pa morajo postati bolj samozavestni ter si upati na dostojanstven način izraziti svoje stališče ter ne samo čakati, kaj se bo zgodilo od zgoraj, je dejal Saje.

»Predvsem se mi zdi pomembno, da Katoliška cerkev zastopa stališča, kot je zaščita človekovega življenja, da si prizadevamo za pravičnost, solidarnost, da gradimo miroljuben svet okrog sebe in rešujemo odprta vprašanja v smislu dialoga. In vsako nasilje, tudi prikrito nasilje, je nedopustno. In katoličani v Republiki Sloveniji pričakujemo, da se bomo o odprtih vprašanjih pogovarjali, da bomo tudi slišani, da bomo upoštevani kot enakovredni člani te družbe. Tega si zelo želim in za to si bomo tudi mi prizadevali,« je dejal.


Celotno oddajo Utrip Cerkve v Sloveniji, v kateri je gostojal dr. Saje lahko poslušate v arhivu Radia Ognjišče, prispevek o pogovoru pa preberete na spletni strani Radia Ognjišče.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki