Diplomant medicine Gašper Keber za Družino: "Če bomo mladi odhajali, ne bo sprememb"

Uredništvo

»Če bomo mladi odhajali v tujino, se tu sistem ne bo mogel izboljšati, zato sam ostajam v moji Sloveniji,« je v intervjuju za Družino dejal 24-letni diplomant medicine Gašper Keber, ki bo svoje medicinsko izobraževanje v Sloveniji nadaljeval v smeri specializacije iz družinske medicine.


Keber je v intervjuju spregovoril o svoji odločitvi za specializacijo iz družinske medicine ter svojih strahovih in pričakovanjih ob tem.


Po njegovih besedah je spoštovanje zdravniškega poklica mogoče dvigniti le s strokovnostjo in s tem, da mu zdravniki dajejo ugled in spoštovanje, ki si ga zasluži. "Druga plat pa sta preobremenjenost in nizka plača. Preobremenjenost bo sistemski problem vseh (družinskih) zdravnikov, dokler ne bo dovolj mladih, ki se bodo odločili za ta poklic. Če se pravilno spomnim, je bila pred kratkim v medijih objavljena številka, da imamo v Sloveniji dobrih tisoč družinskih zdravnikov, potrebovali pa bi jih vsaj tisoč petsto. Kar se tiče plač, je vlada za leto 2021 in 2022 sprejela dodatek za deficitarne poklice v medicini, kar je zajelo tudi specializacijo iz družinske medicine, ter na tak način nekako poskusila stimulirati mlade, da se odločijo za to specializacijo," je med drugim povedal mladi diplomant medicine.


Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki