Blaž Podobnik, Delo: LGBTQI + vprašanje o vprašanju

Uredništvo

Blaž Podobnik je v svojem komentarju kritičen do tega, da je pri vprašanju LGBT aktivizma dovoljeno zgolj odobravajoče stališče, vsakršen odmik od tega pa je označen za homofobijo.

"Vtis imam, da naj bi v omikani družbi načeloma veljalo, da glede aktivizma za pravice skupnosti LGBTQI+ ni mogoče ničesar več dodati. Stvar naj bi bila jasna: ali si homofob ali pa nisi. Kakor je ena plus ena dva. Človekove pravice, liberalna družba, "živi in pusti živeti", all you need is love" in tako dalje," zapiše Podobnik.

In dodaja: "Ali smo s sprejetjem Splošne deklaracije o človekovih pravicah leta 1948 vnaprej sprejeli vse politične rešitve, ki jih bosta razvoj socioloških študij na področju spola in razvoj kulture skupnosti LGB+T+Q+I+ prepoznala kot ključne za uresničevanje temeljnih človekovih pravic oseb iz te skupnosti? Če je naš odgovor pritrdilen, potem imamo problem. Problem, ker smo demokracijo nadomestili z znanostjo; ker smo ukinili polemično naravo politične razprave in jo poverili oddelkom na nekih inštitutih. Krasni novi svet."

Celoten komentar preberite TUKAJ.

 

 
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki