Andrej Capobianco, Portal Plus: Orwellov abecedarij slovenske javne sfere
Andrej Capobianco v zapisu na Portalu Plus s ščepcem humorja navaja slovar težav, ki pestijo slovensko politiko in javno sfero, ki ga začini s citati Georga Orwella: antifašizem, banana republika, cerjenje, čredni nagon, desnica, ekstremna levica, globoka država, Robert Golob, Spomenka Hribar, instant stranke, Janez Janša, fašizem, mediji ...
Nesorazmerna uporaba besede fašizem za diskvalifikacijo tistih, s katerimi se ne strinjamo, dolgoročno škodi prav antifašizmu, piše avtor. Opozarja tudi na to, da se Slovenci pogosto obnašamo kot bi živeli v banana republiki, pa na pomen tega, da se prenehamo cmeriti za vsako ostro javno izrečeno besedo, na to, da je z ljudmi danes vse lažje manipulirati.
Opozarja tudi na probleme desnice: "Problem desnice ni, da je "ekstremna", kakor nas prepričuje levi establishment, ampak da je že trideset let odvisna od ene same osebe, da premore relativno malo javnih intelektualcev, da je med civilno družbo praktično ni zaznati in da njena liberalna komponenta diha na škrgah. Desnica je pri nas "underdog" in si je za to deloma tudi sama kriva."
O Robertu Golobu zapiše, da je "človek, ki bo brez izključevanja in na človeku prijazen način združeval vse, razen tistih, ki jih je spoštljivo označil za fašiste. Nisem izključevalen, a vas izključujem!"
"Da je v izrazito levo-sloneči medijski sceni levičarjem uspelo Bruselj prepričati, da desnica ogroža neodvisne slovenske medije, je vredno nagrade Orwell 2021 za najuspešnejšo manipulacijo leta. "Jebeno več nas je kot njih, njih je samo ene par", je o novinarjih na javni RTV rekel voditelj Marcel Štefančič. Nekaj par je torej desnih, ostali so vsi neodvisni, seveda," zapiše o medijih.
Celoten prispevek Andreja Capobianca na Portalu Plus priporočamo v branje.
Nesorazmerna uporaba besede fašizem za diskvalifikacijo tistih, s katerimi se ne strinjamo, dolgoročno škodi prav antifašizmu, piše avtor. Opozarja tudi na to, da se Slovenci pogosto obnašamo kot bi živeli v banana republiki, pa na pomen tega, da se prenehamo cmeriti za vsako ostro javno izrečeno besedo, na to, da je z ljudmi danes vse lažje manipulirati.
Opozarja tudi na probleme desnice: "Problem desnice ni, da je "ekstremna", kakor nas prepričuje levi establishment, ampak da je že trideset let odvisna od ene same osebe, da premore relativno malo javnih intelektualcev, da je med civilno družbo praktično ni zaznati in da njena liberalna komponenta diha na škrgah. Desnica je pri nas "underdog" in si je za to deloma tudi sama kriva."
O Robertu Golobu zapiše, da je "človek, ki bo brez izključevanja in na človeku prijazen način združeval vse, razen tistih, ki jih je spoštljivo označil za fašiste. Nisem izključevalen, a vas izključujem!"
"Da je v izrazito levo-sloneči medijski sceni levičarjem uspelo Bruselj prepričati, da desnica ogroža neodvisne slovenske medije, je vredno nagrade Orwell 2021 za najuspešnejšo manipulacijo leta. "Jebeno več nas je kot njih, njih je samo ene par", je o novinarjih na javni RTV rekel voditelj Marcel Štefančič. Nekaj par je torej desnih, ostali so vsi neodvisni, seveda," zapiše o medijih.
Celoten prispevek Andreja Capobianca na Portalu Plus priporočamo v branje.
Povezani članki
Zadnje objave
Ko se resnično zatresejo temelji države in zemlje: dvojni potres v Venezueli
28. 6. 2026 ob 18:21
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Stajerska2021
Večina novinarjev je danes - "NORMALNIH". Povzeto po Goluboviču iz LMŠ!
rasputin
“Da je v izrazito levo-sloneči medijski sceni levičarjem uspelo Bruselj prepričati, da desnica ogroža neodvisne slovenske medije, je vredno nagrade Orwell 2021 za najuspešnejšo manipulacijo leta.
***
Dobro povedano, ampak v bistvu ne drži. Bruselj točno ve, kakšen je medijski položaj v Sloveniji, tako kot na primer tudi ve, da ima Poljska postkomunistično sodstvo, a se spreneveda, da tega ne ve. Toda bruseljska birokracija se ne ozira na dejstva in demokratične vrednote, ko so v igri interesi globalistične elite, ki vodi EU. Neodvisni demokratični mediji in neodvisno sodstvo je ne brigajo, če ne podpirajo njene agende postopne odprave evropskih narodov prek ekscesnih migracij.
Slovenska desnica, ki je narodno bolj čuteča od levice, ni po volji Bruslja, katerega agenda je odprava evropskih narodov. Levici za slovenski narod sploh ni mar, domoljube pa ima za nacionaliste in fašiste. Bruselj vsepovsod podpira leve vlade, ki sprejemajo in izvajajo postopno odpravljanje evropskih narodov prek ekscesnih migracij.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.