Upokojenci ne bodo zadovoljni: Zpiz vladi predlagal 3,5-odstotno izredno uskladitev pokojnin
Svet Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje je vladi predlagal 3,5-odstotno izredno uskladitev pokojnin za vse upokojence in dodatno 1-odstotno za upokojene do vključno leta 2011. Za uskladitev bo moral zavod letos nameniti 206 milijonov evrov, leta 2024 pa približno 274 milijonov evrov. Izredna uskladitev bo veljala od 1. aprila.
Zveza društev upokojencev Slovenije in Sindikat upokojencev Slovenije sta sprva pripravila vsak svoj predlog za višje pokojnine, a sta na zadnji seji sveta svoja predloga združili v enega. Zdus in sindikat se zavzemata za izredno uskladitev pokojnin, ki bi sledila redni v višini 5,2 odstotka. Za sredo je napovedan tudi protest upokojencev pred parlamentom, ki jim 3,5 % zvišanje verjetno ne bo všeč.
Preberite komentar Milene Miklavčič o upokojenskem protestu: Kje bodo Golobovi vzeli, da bodo dali nam – upokojencem? Vreča, ki jo sicer obilo praznijo, žal ni brez dna!
Zveza društev upokojencev Slovenije in Sindikat upokojencev Slovenije sta sprva pripravila vsak svoj predlog za višje pokojnine, a sta na zadnji seji sveta svoja predloga združili v enega. Zdus in sindikat se zavzemata za izredno uskladitev pokojnin, ki bi sledila redni v višini 5,2 odstotka. Za sredo je napovedan tudi protest upokojencev pred parlamentom, ki jim 3,5 % zvišanje verjetno ne bo všeč.
Preberite komentar Milene Miklavčič o upokojenskem protestu: Kje bodo Golobovi vzeli, da bodo dali nam – upokojencem? Vreča, ki jo sicer obilo praznijo, žal ni brez dna!
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
6 komentarjev
Jernejhvastja
Kar je predlagal ZPIZ je samo goljufivo gašenje trenutnega požara!(inflacija je bila 10%-podražitve v trgovini 20% -50% in več, vrednosti položnic katastrofalne ,torej kdo je tukaj goljuf).krivice so upokojencem delali in levi in desni in tisti ,ki naj bi jih zastopali in ZPIZ!!!!!Več kot desetletja krivic,samo zadnji dve leti so nekaj drobtinic nametali upokojencem,pa bi se sklicevali samo na ti dve leti!desetletje in več zanikanja upokojencev ,kod da so izbrisani!
MEFISTO
"Zaslužni" predsednik ZDUS je izjavil, da se ne bo udeleževal upokojenskih protesto, ker je zadovoljen s svojo pokojnino.
Kljub temu pa nekaj ropota, da bi si nekako prisvojil zasluge za vsaj majhno zvišanje pokojnin.
Upokojenci mu ne bodo nasedli.
Jernejhvastja
Kje je enak letni regres za vse upokojene?kje trinajsta mesečna pokojnina?in seveda so pogoji 20% do 1000€ in 15%povišanje za pokojnine do 1500.- € ,krivice ,ki se upokojenim dogajajo že več kot 10 let!!!!!!!!!Krivični odmerni odstotki!!!!!!!!!
rasputin
Ima mafija 13. in 14. in... dodatek.
Mojemnenje
Jernej...Nimaš pojma kako se vsak upokojenec bori za vsak odmerni procent. Vsak ima dilemo, ali se upokojiti 31.12 ali 1.jan. Razlika je največkrat 1 do 2 %. Ali podaljšati 'šiht' nad 40 let še za 3 mesece, pol leta, eno leto..., zato da bo pokojnina višja 3 do 4 odstotke itd. Kdor pa govori o 20% in 15% na horuk, pa je bedak in dela upokojencen samo škodo.
Jernejhvastja
Inflacija v lanskem letu 10%.v letošnjem letu v prvih treh mesecih še nadaljnja 2,5%!Torej povišanje mora biti 12,5%, da se komaj obdrži realna vrednost plače,pokojnine!!!!!!!!!!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.